Komputer nie uruchamia się po włożeniu nowej karty graficznej

EVGA się nie psują :wink:

1 polubienie

Podpinalem pod górny

… i jak tam dzisiejszy test w 2 pc?

1 polubienie

To samo, chyba ta karta jest już na tamtym świecie, czy ktoś wie jak ją naprawić?

A właśnie ona powinna mieć taki ząbek na łączeniu z PCI?

Tak. Ząbek zabezpiecza kartę przed wysunięciem się ze slotu.

1 polubienie

Dobrze więc wracam do mojego pytania, czy da się to jakoś naprawić czy już nie ma nadzieji dla niej?

Tak w serwisie za jakieś 300+ pewnie, czyli odpada.
O ile masz szczęście, to może czip odlutowany, “pieczenie karty” w google wpisz.
Tylko jedna, a w zasadzie dwie uwagi. Primo: to nie naprawa, a reanimacja 9o latki, czasem na chwilę wstanie jeszcze. Secundo: poprzedni właściciel pewnie już to robił. Wróże wiec tylko rozczarowanie i mycie piekarnika na koniec.

Taka rada, jak się nie uda i będziesz szukał nowej kart, pewnie w używanych na Allegro, to zamknij stronę i wpisz w Google Asus Aretz rx 560, Dzięki bitcoinowemu szałowi sprzed 2 lat karta prawie jak 1050 nówka i na gwarancji z normalnego sklepu za 300 zł. W tej cenie nie ma sensu babrać się w 750, czy inne i znowu ryzykować… :wink:

1 polubienie

Pokaż proszę zdjęcie całej karty graficznej i takie na którym widać numer modelu (wygląda jakoś tak: 01G-P3-1557-RX).

1 polubienie

Ciekawe. Na laminacie powinna być nalepka z takim numerem: 01G-P3-1557-KR. Jej brak może być wskazówką, że karta jest poserwisowa (to znaczy, że ktoś coś z nią robił co wymagało odklejenia tej nalepki).

1 polubienie

Tak czy siak dziękuję za waszą pomoc, popytam w serwisach ile by chcieli za naprawę, temat zostawię na razie jako nie rozwiazany.

Nie pytaj. :wink:
Ta karta jest słabsza od współczesnej grafiki zintegrowanej w Ryzenach.
Nie wiem w co chcesz grać i czy, ale jej wartość jest raczej kolekcjonerska, nie finansowa w 2020 r. Dodatkowo, nawet gdybyś naprawił, i tak lepiej byłoby jeszcze zasilacz wymienić na mocniejszy…takie obciążenie na dłuższą metę by raczej nie było bezpieczne.

1 polubienie

To co mam z tym zrobić, wyrzucić i wrócić do HD 4850?

Może możecie mi polecić jakąś tanią grafe z dx11 by dała radę z bf3 i wiekiem na niskim.

Możesz wypiec, ale… nie daję szans na sukces. Zdjęta plomba może sugerować, ze ktoś grzebał, a jej wydajność jest serio niewielka. Ew. pchnij na Allegro jako “uszkodzoną” może ktoś zbiera…

Do wiedźmina potrzebujesz karty w granicach 660/7850. Możesz grać nawet na 1030 o połowie mocy, ale w 720p, niskich i w porywach do 35 FPS, w walce/mieście mniej.

660/ 7850 - obie są muzealne i mogę rozlecieć się od ręki a dodatkowo do kosztuz akupu dolicz 150 zł na nowy zasilacz.

Z czegoś bez wymiany zasilacza i nieco nowszego, to 750 TI. Tylko one “chodzą” po 250-300 zł, a za 300 zł masz na gwarancji nowego rx 560… Decyzja należy do Ciebie, ja bym tylko uważał na “niesprawdzone karty odziedziczone po zmarłej babci”.

1 polubienie