Komputer nie uruchamia się po włożeniu nowej karty graficznej

Witam mam bardzo duży problem otóż po zakupie nowej karty graficznej i włożeniu do komputera, komputer odmawia uruchomienia się. Po włożeniu starej karty z powrotem komputer się uruchamia normalnie. Dodam jeszcze że jak na innych forach wyjmowalem baterię i wkładałem do płyty głównej.
Zasilacz: be quiet 350w
Nowa karta graficzna: gtx 550 ti
Stara karta graficzna: HD 4850
Jutro w technikum mam te kartę graficzną włożyć do szkolnego komputera i sprawdzić czy tam będzie działać ale chce znać wasze zdanie na ten temat. A i jeszcze dodam że podczas gdy włożona jest nowa karta i włączam komputer to diody wskazujące że jest zasilanie na płycie głównej zaswiecaja się na około 5 milisekund.

Dodatkowe zasilanie do karty wpiąłeś?

2 polubienia

Tak

Nie wiem czy przypadkiem zasilacz nie jest za słaby. Z tą kartą zaleca się zasilacz minimum 450W.

1 polubienie

Wszyscy mi pisali że 350 w da radę

Wychodzi na to, że nie mieli racji. Co to dokładnie za karta (nie chodzi mi o model, tylko o producenta)?

1 polubienie

EVGA, jeszcze dodam że nawet jak odpinam zasilanie 6 pin i zostawiam ją na pci-e to dzieje się to samo

Jeżeli nie masz Phenoma i zasilacz sprawny, to powinna wstać. Zależy od mocy 12, ale 250 to raczej ma, a tyle trzeba. Ile dałeś? Stawiam na kartę trupa…

1 polubienie

Masz możliwość sprawdzenia tej karty na innym komputerze. Może jest uszkodzona.

1 polubienie

https://www.evga.com/products/specs/gpu.aspx?pn=e8e95934-3e2a-47e8-9530-e8130cb20652

Minimum: 400W, w tym 288W na linii 12V.

1 polubienie

Jutro jak napisałem mam ją sprawdzić w komputerze szkolnym w technikum

W sensie ile dałem za kartę?

Karta bierze koło 120, normalne cpu i mobo w 150 by weszły. :wink:

1 polubienie

Z producentem kłócić się nie będę :slight_smile:

1 polubienie

:wink: zobaczymy jutro, ale 90% “ciemność, widzę ciemność”.

1 polubienie

Witaj.

Jaki masz dokładnie procesor, płytę, ile ramu?

1 polubienie

I5-2400,płyta główna Gigabyte (nie pamiętam modelu ale taka z 2009 roku) , 7 GB ramu (wyjmowalem i to nic nie dawało)

Edit: znalazłem płytę główną

Pod który port grafikę wpinasz ?
Powinna być w górnym PCIEX16.
obraz

1 polubienie

Ciemność widzi, bo pewnie kupił trupa na allegro.

2 polubienia