Komputer nie uruchamia się po zmianie zasilacza

Witam 

xSamoTix , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Coś mi mówi, że te mocniejsze zasilacze, miały sprawnie działające zabezpieczenia, które wykrywały np. jakieś zwarcia pochodzące od płyty lub obudowy. Stary zasilacz był na to nieczuły - ale w końcu płyta powiedziała “basta”. Przyjrzyj się kondensatorom, oraz złączom wtyczek zasilacza (nie tylko od płyty głównej). Czasem coś tam się obluzuje, albo osmali …

Na razie nic nie widzę ale mam pytanie czy takie zwarcie może pochodzić z przedniego panelu(USBx2 wejście na mic i słuchawki) nic tam nie widzę bo jest trudny dostęp ale pamiętam że kiedyś kiedy słuchałem muzyki i podłączyłem pendrive aby coś zgrać to zaczęło nie miłosiernie zakłócać dosłownie jak bym słyszał przesyłanie plików od tamtej pory raczej nie używałem przedniego panelu.

Tak / nie / być może. Ty wiesz jak jest podłączony ten panel, zaś ja mogę się tylko domyślać …

Odłączyłem USB audio reset i LED został sam power i cały czas ten sam problem wszystkie kondensatory wyglądają normalnie nie są napuchnięte co do gniazd wyglądają chyba dobrze wtyczki też wszystko siedzi mocno w środku zero jakiegoś nalotu czy czego mnie cały czas nie daję spokoju ten reset mcos bo właśnie wtedy przestał działać oryginalny zasilacz 

Sprawdź to co ruszałeś… czyli w pierwszej kolejności baterię czy np. nie włożyłeś odwrotnie.

Dla testów zasilacza możesz ją nawet wyjąć przez co sprawdzisz czy nie daje ona zwarcia.

Co prawda BIOS nie będzie w tym czasie miał podtrzymania ale na zasilaczu komp powinien ruszyć.

miałem identyczny problem, gdy coś poszło nie tak przy aktualizacji BIOS-u płyty głównej, żadnych podzespołów wtedy nie wymieniałem - tylko aktualizacja BIOS-u. Komputer załączał się na dosłownie chwileczkę, zapalały się wszystkie diody/światełka itd., wiatraki zdążyły się zakręcić, monitor bez reakcji i samoczynny RESET (i tak mogłoby bez przerwy).

 

W moim przypadku pomogło wylutowanie “kości” od BIOS-u i ręczne ponowne jego wgranie na programatorze.

Zasilacz ale nie piszesz jakie duchy?

Dziękuję wszystkim za chęci pomocy niestety nic nie pomogło komputer oddany do serwisu jak się wyjaśni co to było napiszę ku potomnym