Komputer nie uruchamia sie ponownie

Witam mam problem otóż przedstawię go od początku

Miałem najpierw konfigurację ze miałem karte graficzna zintegrowana i dysk pod ata 80g… Dokupiłem najpierw karte 8800gts odinstalowałem stare zainstalowałen nowe sterowniki i wszystko grało… Zastanawiałem sie czy cos nie powinienem w biosie zmieniać?? Ale wszystko działało dobrze…

Następnie kupiłem dysk 500g pod sata i chciałem zainsalować na nim system podłączyłem i wszystko grało i zainstalowałem na nim system… po czym zainstalowałem system wgrałem sterowniki i po pierwszym uruchomieniu chciałem uruchomić ponownie system nie chciał tak jakby sie zawiesił ekrean przestał reagować mrygał komputer niby działał dysk cos tam niby czasem czytał ale nie odpalał sie bios tak jak by chciałsie właczyć…Musialem dać twardego reseta i dopiero sie odpalił…Pomyślałem ze cos sie stało to jeszcze raz uruchomiłem go ponownie i tak z 5 razy zadnego efektu, zaczołem zastanawiać sie co jest nie tak mysle moze ze jakies sterowniki pod tego sata trzeba zainstalować albo system cos nie tak sie zainstalował… Ale gdy mam dysk ten stara ata podłączam go to wszystko gra jak tala… Mam jeszcze podrecony procesor od 2 lat… To podłączyłem jeszcze raz sata i grzebie w biosie co jest nie tak myśle a neich bedzie zresetuje biosa moze to cos da i przez przyadek zapomniałem go podrecić i zauwarzyłem ze jak nie jest podrecony to sie uruchamia dobrze a jak jest to juz nie chce… Ale było tez tak ze jak miałem na tym windowsie mx 6 i 7f to jak właczyłem kompa i patrzyłem jaki mam oc peceta to pokazywało 1,81ghz ale po chwili spadało na 993-4 i tak cały czas nie wiem wogóle o co chodzi teraz aktualnie mam zainstalowany system windows mx 6 i nie probówałem go jeszcze podkrecac tak jak chodził zawsze oc jak sprawdzam w systemie jest jak trzeba czyli 1,81 ale dziwi mnie ze jak mam podrecony jak kiedys to teraz nagle nie chce sie uruchamiać ponownie i ze czemu oc spadło na tym poprzednim windowsie… Jak używam tego windowsa od 6 miechów i nie miałem takich akcji… Wydaje mi sie ze potrzebuje jakiegos sterownika sata radi zeby to działało nie mam pojecia o co chodzi… Pomocy:(

a jak monitor podłączysz pod kartę zintegrowaną z płytą też nic?

nie sprawdzałem tego ale mam dvi a na płycie avg ale co masz zamaiar zasugerować tym krokiem??

Bo może vista świeżo po instalce pokazuje się na ekranie karty z płyty głównej. Może w BIOS wyłączyć zintegrowaną grafikę.

Ale ja nie mam visty… A mam tylko opcje ze szuka i mam ze pcie… jako karte wiecej nie wiem jak wyłączyć karte zintergowaną