Komputer nie uruchamia się za każdym razem

Witam. Mam następujący problem. Mój komputer nie uruchamia się za każdym razem. Kiedy go włączę, słyszę standardowo piknięcie, ale po nim nic nie wyświetla się na moim monitorze, którego kontrolka robi się z niebieskiej pomarańczowa. Problem znika, kiedy wystartuję z monitorem podłączonym do zintegrowanej z płytą karty graficznej. Moja karta(NVIDIA GeForce 8600GT) jest na gwarancji, ale może ktoś z Was wie, jak rozwiązać mój problem, i czy w ogóle diabeł tkwi w karcie, a nie na przykład w płycie głównej. Z góry dziękuję za pomoc.

Opisz cała konfigurację komputera, w tym zasilacz (moc+producent). Od kiedy to się dzieje? Wszystkie kable w środku są podpięte (dodatkowe zasilanie, itp)?

To tak:

Płyta: ASUS MN2PV-VM

Procesor: AMD Athlon 3200+

Karta graficzna: Gigabyte NVIDIA GeForce 8600GT

RAM: 2x512MB TwinMos DDR2

Dyski twarde: Seagate ST340016A oraz Seagate ST3160811AS

Zasilacz: Tracer ATX 4life 400W

EDIT:

Kable są podpięte, sprawdzałem wiele razy. Wszystko dzieje się od jakichś 2-3 tygodni, z tym że w ostatnim tygodniu mnie nie było, ale rodzina normalnie i bez problemow korzystała z komputera. Dziś natomiast, gdy włączyłem komputer, już nie działał. Co dziwniejsze, gdy komputer wreszcie uruchomił się pod nową kartą, nie włączył się już, gdy uruchomiłem go ponownie po instalacji sterowników.

Wojran a czasem nie masz podkręconego proca za mocno ja też tak miałem, jak zmniejszyłem taktowanie i było ok :wink:

Procka nie podkręcałem, dopiero z nowym się pobawię, bo kupuję za parę dni, chyba, że będę musiał wymienić kartę :confused:

Jesteś w stanie sprawdzić napięcia miernikiem? W ostateczności w biosie lub w programie Everest Ultimate

W programie komputer->czujnik.

Sprawdzę w programie albo w Biosie, bo miernika nie mam. Dam znać niedługo, jakie są.

Wojran Zasilacz: Tracer ATX 4life 400W ten zasilacz wymień jak chcesz podkręcać proca nowego itp :wink:

Na pewno wymienię przed podkręcaniem, ale nie ma co mowić o nowym procu, zanim nie zrobię czegoś z kartą :stuck_out_tongue:

Wg mnie możesz mieć problemy z zasilaczem, więc sprawdź zasilanie. Druga możliwość: padnięte kondensatory. Trzecia możliwość, zrób reset CMOS (zworką na płycie głównej) i załaduj ustawienia standardowe w biosie.

a czasem się nie przegrzewa twoja grafika, zowacz tym program Everest Ultimate http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330. włącz żeby była pod obciążenie najlepiej test dwa razy 3DMARK 06, i podaj stopnie jakie ma grafa, albo coś z kartom jest nie tak, morze jest uszkodzona

W dniu 07.06.2008 , o godzinie 16:04 został dopisany post przez rafal_odb

najlepiej się robi wyciągnij bateryjke i wszystko domyślnie się zrobi w biosie :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

U mnie było to samo , komp się zawieszał po “piknięciu”. Reset biosu (czytaj wyciągniecie bateryjki na pare minut) pomógł :slight_smile:

Najpierw sprawdzę kondensatory. Jeśli będą uszkodzone, to mam nadzieję, że gwarancja to przewidywała.

EDIT:

Po przeczytaniu posta wyżej, sprawdzę najpierw jednak BIOS. :stuck_out_tongue:

Wojran i jak idzie robisz coś :smiley: :smiley:

Właśnie zrestartowałem BIOS i wszystko działa. Obawiam się tylko, że po jakimś czasie znów zacznie się nie włączać. Dziś pobił rekord, bo nie właczył się po półtora tygodnia działania normalnie. Napiszę, jak znowu mi się nie włączy, a na razie - dzięki za pomoc :slight_smile:

W dniu 08.06.2008 , o godzinie 13:09 został dopisany post przez Wojran

No i stało się :confused: Komputer uruchomił się dzisiaj normalnie, włączyłem gierkę, trochę w nią pograłem, ale nagle wyskoczył błąd. Zrestartowałem komputer, ale już się spowrotem nie uruchomił. Znowu wróciłem na zintegrowaną kartę graficzną, żeby móc tu napisać. Popróbuję dzisiaj innych Waszych sposobów.

EDIT:

Co do napięć, to tak(wg. EVEREST Ultimate Edition):

CPU Core: 1,28V

+3,3V: 3,23V

+5V: 5,00V

+12V: nie podane, bo mam Trial Version

+5V Standby: 4,94V

VBAT Battery: 2,93V

Temperatury sprawdzę po odpaleniu 3DMarka 06.

Napisałeś, że wyskoczył błąd, a możesz powiedzieć co na nim było, albo dać screena z niego?

Typowy błąd: “Wystąpił błąd w programie…” Nic specjalnego. Niestety screenu nie mam ani nic :confused: