Komputer nie uruchamia się

(Smaug) #1

Witam.

Mam problem z odpaleniem komputera. Po wciśnięciu przycisku "Start" nie dzieje się nic (nie zapalają się diody), z wyjątkiem uruchomienia się napędu DVD. Słychać też cichy i narastający dźwięk, kończący się lekkim chrobotaniem. Nie włącza się także wiatrak z tyłu obudowy. Nie ma również żadnej reakcji ze strony monitora. Komputer ma dopiero rok.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Płyta główna : MSI 870-G45 /AMD 870/

Wentylator : SilentiumPC Spartan HE923

Pamięć RAM : Corsair 4GB 1333 CL9

Dysk twardy : Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Karta graficzna : MSI GeForce GTX 560 Ti TwinFrozr II/OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

Nagrywarka DVD : Samsung SH-S223C SATA

Karta sieciowa : Pentagram HorNet /PCI/

Obudowa : SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Zasilacz : Corsair 430W [CMPSU-430CXEU]

System Operacyjny : Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL

(igrek) #2

Masz opcję podpiąć inny zasilacz? Być może ten zdechł albo podaje zbyt niskie napięcia.

(Smaug) #3

Niestety nie mam. Przy zdechniętym zasilaczu włączał by się DVD rom?

(igrek) #4

Nie, ale jak pisałem może podaje zbyt niskie napięcia.

(Smaug) #5

Dzięki za zainteresowanie igrek.

Na szczęście wszystko jest już w porządku. Trochę poczytałem i stwierdziłem, że objawy występujące u mojego kompa są podobne jeśli nie takie same, do objawów pojawiających się przy padniętym zasilaczu. Może być też tak, że wtyczki kabli od zasilacza gdzieś się poluzowały... no i właśnie jest taki efekt. Zdjąłem więc obudowę, docisnąłem wszystkie wtyczki i komputer ruszył :wink: Taka błahostka a jaki problem.

-- Dodane 03.08.2012 (Pt) 15:10 --

Za szybko się ucieszyłem. Dwa dni chodził bez problemów. Jednak dzisiaj znowu to samo.