Komputer nie uruchamia się

Witam.

Mam problem z odpaleniem komputera. Po wciśnięciu przycisku “Start” nie dzieje się nic (nie zapalają się diody), z wyjątkiem uruchomienia się napędu DVD. Słychać też cichy i narastający dźwięk, kończący się lekkim chrobotaniem. Nie włącza się także wiatrak z tyłu obudowy. Nie ma również żadnej reakcji ze strony monitora. Komputer ma dopiero rok.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Procesor : AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Płyta główna : MSI 870-G45 /AMD 870/

Wentylator : SilentiumPC Spartan HE923

Pamięć RAM : Corsair 4GB 1333 CL9

Dysk twardy : Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Karta graficzna : MSI GeForce GTX 560 Ti TwinFrozr II/OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI

Nagrywarka DVD : Samsung SH-S223C SATA

Karta sieciowa : Pentagram HorNet /PCI/

Obudowa : SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Zasilacz : Corsair 430W [CMPSU-430CXEU]

System Operacyjny : Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL

Masz opcję podpiąć inny zasilacz? Być może ten zdechł albo podaje zbyt niskie napięcia.

Niestety nie mam. Przy zdechniętym zasilaczu włączał by się DVD rom?

Nie, ale jak pisałem może podaje zbyt niskie napięcia.

Dzięki za zainteresowanie igrek.

Na szczęście wszystko jest już w porządku. Trochę poczytałem i stwierdziłem, że objawy występujące u mojego kompa są podobne jeśli nie takie same, do objawów pojawiających się przy padniętym zasilaczu. Może być też tak, że wtyczki kabli od zasilacza gdzieś się poluzowały… no i właśnie jest taki efekt. Zdjąłem więc obudowę, docisnąłem wszystkie wtyczki i komputer ruszył :wink: Taka błahostka a jaki problem.

Dodane 03.08.2012 (Pt) 15:10

Za szybko się ucieszyłem. Dwa dni chodził bez problemów. Jednak dzisiaj znowu to samo.