Komputer nie uruchamia się

(Qhz) #1

Komputer nie chce się uruchomić po tym jak chciałem podłączyć stacje płyt, zasilanie jest bo myszka się podświetla ale przcisk nie reaguje. Proszę o pomoc.

(system) #2

Coś się wyświetla na ekranie?

(Qhz) #3

Nic, komp nic nie daje znaku życia a 5 min wcześniej jeszcze go odpalałem.

(Marcin1025) #4

podaj jego parametry i markę i moc zasilacza

(Qhz) #5

zwykły stacjonarny, procek amd athlon 3200+ , grafika geforce 7300 gt, 1,5 gb ramu , płyta główna asrock, nie znam mocy zasilacza

(Piasek 988) #6

Może jak podłączałeś tą stacje coś poszło / spaliło się , nie było czuć dymu ?

(przybylas) #7

Co masz na myśli piszą “stacja płyt”?

CD-rom, DVD-rom, jak tak to jaki ata czy sata?

jeśli ata to jak ustawiłeś “stacje płyt” (jako master, slave czy CS (Cable Select)

(Qhz) #8

Nie było żadnego dymu ani nic, poprostu zamintowałem i już nie uruchamiał się, dziwi mnie tylko to że myszka się świeci, to chyba prąd dostaje

Dodane 29.12.2012 (So) 22:20

dvd rom

chyba ata bo stare :stuck_out_tongue:

a tego 3 nie wiem szczerze mówiąc teraz jest znów jak przedtem i też tak samo. Nie rozumiem tego wogóle.

(przybylas) #9

Jak masz w komputerze podłączone więcej niż 1 urządzenia ata na tej samej “taśmie” musisz im ustawić priorytety slave i master lub na obydwu CS które nie zawsze działa.

Jeżeli masz to źle ustawione komputer po prostu się nie odpali.

przykład na bazie twardego dysku w twoim przypadku to może być inne ustawienie “jumper’a”, na twoich urządzeniach powinien względnie podobny schemat

48-10.jpg

po więcej info na ten temat odsyłem np. tutaj http://gadzetomania.pl/2008/11/22/wlasciwe-podlaczenie-urzadzen-ata

ps. kumputer był włączony czy wyłączony jak podłączałeś to urządzenie

(Qhz) #10

Ale teraz jest z powrotem jedna stacja (nagrywarka dvd) tak jak było wcześniej (gdy działał) to też to samo. Może coś kable pomyliłem? Może tak być?

EDIT: Oczywiście wyłączony.

(przybylas) #11

Ale komputer nic nie wyświetla na ekranie i nie wydaje żadnego dźwięku?

Jasne że mogłeś pomylić kable lub jakiś pominąć (co jest mało prawdopodobne) ale na to pytanie Ci nie odpowiem bez wglądu do twojego komputera.

(Qhz) #12

Oczywiście , już zaraz dam link do fotek,nie ma nic na ekranie , żadnego dźwięku , żadnej reakcji. A te stacje płyt to ata i sprawdziłem już połączenie ale zaraz na fotkach będzie wszystko widać :wink:

FOTO

http://zapodaj.net/adaa2be05b0a4.jpg.html

http://zapodaj.net/ea3f52ce59912.jpg.html

http://zapodaj.net/ab56f68c79827.jpg.html

(przybylas) #13

Zdjęciach wszystko jest ok.

Patrząc od góry masz:

CD-rom lub DVD-rom (sata)

Flopy (stacje dyskietek nie podłączoną)

i 2 twarde dyski (ata) i są na jednej taśmie

Moim zdaniem są 3 opcje:

-za słaby zasilacz

-źle ustawione jumpery na dyskach

-albo najnormalniej awaria sprzętu

(Qhz) #14

Co to znaczy?

Wydaje mi się że bez dysku komp też odpali tylko się nie uruchomi system? Podajże daje sygnały dźwiękowe.

Może coś z obudową i włącznikiem?

Albo ta awaria, jestem ciekaw ile wyniesie naprawa :confused:

(przybylas) #15

Tak jak napisałem w 2 swoim pośnie

Albo masz 1 dysk ustawiony jako slave i drugi jako master

3050-2.jpg

albo masz obydwa ustawiona na CS

hdd_jumper_ma.jpg

a to jest jumper

JUMPER254.jpg

(Qhz) #16

Ale nie ruszałem tego a przedtem działał to raczej nie jest tego wina. No cóż nowy rok zacznę wydatkami :stuck_out_tongue:

(przybylas) #17

A jaką masz moc zasilacza (ile Watów)

(Qhz) #18

No właśnie nie wiem, nie mam jak sprawdzić, nie ma żadnej naklejki ani nic.

(przybylas) #19

Ostatnia rzecz jaka mi przeszła do głowy to że szturchnąłeś ramy przy podłączaniu lub odłączaniu czegoś, jeżeli tak to wystarczy je wyjąć i w sadzić na nowo.

możesz też spróbować odpalić komputer tylko z 1 kością ram lub bez 1 twardego tysku (jeżeli zasilacz jest sprawny tylko jest za słaby to komputer powinien się uruchomić, zakładają że nic mu inne go nie dolega)

(Qhz) #20

Za momencik spróbuję ale jak by coś z zasilaczem było to chyba by się myszka nie świeciła, ale spróbuję.

EDIT: Nadal nic, dla sprawdzenia odłączyłem i ram i dysk i nic niestety.