Komputer nie uruchamia się

Witam. Otóż mam taki problem jak w temacie. Komputer nie chce się wlaczyc. Probowalem odpiac i podpiac kable z tylu,ale to nic nie pomogli. Probowalem tez odpalić kompa na ‘krótko’ tzn ze starej plyty glownej odpialem kabelki od front panelu i podpialem do kompa,ale to tez nic nie pomoglo.

Do dam jeszcze ze rano normalnie go wlaczylem,ale po chwili się wylaczyl.

Licze na szybka pomoc i z gory dzięki :slight_smile:

Nie kumam, o co chodzi?

Zacznij od sprawdzenia na innym zasilaczu.

Kable które ida do przycisku start i reset odpialem i podpialem z innej pltty glownej. I w ten sposób probowalem odpalić PC.

Wiem ze szukanie nie boli,ale na telefonie jest to trochę utrudnione.

Zdejmujesz wtyczkę power z płyty od przycisku i zwierasz styki na moment np: wkrętakiem i już masz.

Jak kontrolki nie świecą, wentylatory nie ruszają i inne - zasilacz na początek.

Mozna odrobinę jaśniej ?:slight_smile:

A co jaśniej?

To co napisales wyżej,jakbys mogli odrobine jaśniej wytlumaczyc

Jeśli chcesz uruchomić komputer na krótko, to wtyczkę która idzie od przycisku power z obudowy do płyty głównej zdejmujesz i styki na płycie na sekundę zwierasz np: wkrętakiem.

Po sprawdzeniu kabli i wtyczek, jak Ci zasilacz nie rusza, kontrolki na obudowie się nie świecą, trzeba komputer sprawdzić na innym zasilaczu, przynajmniej o takiej samej lub wyższej mocy.

Nie wiem czy dobrze to robię,ale dotknalem oba styki na raz wkretakiem,ale nic sie nie stalo.

Czyli jak wszystko sprawdzone, potrzebny zasilacz lub serwis.

Dla pewności http://obrazki.elektroda.net/77_1263729169.jpg zwierasz te styki power SW. Oczywiście zasilacz podpięty pod płytę główną i zero reakcji?

Zwieralem te styki do których podpinam power SW, czyli chyba dobre. Niestety ale bylo 0 reakcji. Jutro oddaje komputer do serwisu, co się dokladnie zepsulo napisze po powrocie z serwisu.

[Edit]

Nie jestem pewien co się stało,mój znajomy serwisant powiedział,że mogło dojść do jakiegoś przepięcia/przebicia i w ten sposób zasilacz padł.Już został wymieniony na 500W :wink:

Wielkie dzięki Panowie za pomoc :wink: