Komputer nie uruchamia się

Masz na płycie jakis system który startuje z płyty??? Jak tak sprawdz czy tak samo sie zachowuje.

Mam, nałożę ponownie tą pastę, bo chcę spróbować tak, jak robią to ludzie na YT, gdyż instrukcja dołączona do pasty jest bardzo dziwnie napisana, a obrazki są nieczytelne. Po nałożeniu i skręceniu komputera powiadomię was czy działa czy nie.

Nałożyłem od nowa, klikam F12 aby ustawić Boot z płyty i komputer się wyłącza zanim załaduje się to menu. Jedno pytanie, można się spodziewać najgorszej rzeczy - zepsutego procesora / radiatora? ;/

Proszę korzystać o opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Zaczął się wyłączać po wymianie pasty ponownie czy już wcześniej to robił?

 

Spotkałem się z przypadkiem, kiedy komputer wyłączał się chwilę po odpaleniu za każdym razem, a winą było źle przymocowane chłodzenie na procka, nie do końca zaciśnięta ramka na podstawce AM2.

Źle założyłeś chłodzenie nie jest zapięte dociśnięte. Rozumiem, że wentylator podłączyłeś i widzisz, że pracuje?

Wczoraj rozkręciłem komputer bo chciałem zamontować sobie procesor od kolegi, po ponownym zamontowaniu starego procka gdyż tamten był większy komputer się już nie włączał - nie wiedziałem nawet co to jest pasta termoprzewodząca i robiłem wszystko tak, jak było na filmiku. Ten, co wszystko przedstawiał nie użył jej - ja również, przez co kilkakrotnie chciałem włączyć komputer - bezskutecznie. Dzisiaj kupiłem pastę i nałożyłem ją zgodnie z którymś filmikiem (pasek po jednej stronie procesora i rozprowadzanie go). A chłodzenie jest chyba zamontowane poprawnie, nie widzę tam żadnych lekko odstających końcówek ani nic, tak jak było zamontowane na początku, tak jest teraz.

Podczas włączania komputera docisnąłem wentylator, komputer się wyłączył, czyli jest zamontowane dobrze.

Wentylator pracuje do czasu wyłączenia się komputera.

Proszę korzystać o opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

 

Bo jest podpięty do zasilania, ale może być źle zamontowany i nie jest dociśnięty do procka. Powiedz, co to za podstawka?

Wg mnie jest źle założyłeś nie połamałeś nóżek od chłodzenia te które wchodzą w płytę główną? Nie wiem jaki masz nawet socket ale może zrób zdjęcia i umieść może coś zobaczmy bo tak wróżenie z fusów.  

  

Podstawka nie wiem jaka jest (nie znam się na tym), nóżki są całe. Nie wiem również co to jest socket, wyjaśnijcie to wtedy powiem wszystko, co będę wiedział.

Podstawka to właśnie socket, pod który jest zrobiony procesor. Podaj model procesora lub płyty głównej to sprawdzimy.

http://imgur.com/h4P13Bs,1D9mj3z

Przed problemem sprawdzałem w Evereście model płyty głównej, wyskoczyło “Nieznane”. Procesor to Intel Pentium D 2,8 (2x2,8GHz).

Proszę korzystać o opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

 

EDIT

 

Zobacz czy chłodzenie ma wszystkie nóżki jak na zdjęciu muszą być jakby dwie połówki plastiku i między nie wysuwa się czarny bolec po wciśnięciu zatrzasku.

 

http://s.pcformat.pl/g/a/uploads/1699/a3_500.jpg

Filmik bardzo ładnie tłumaczy, jednak u mnie bardzo ciężko się wyjmowało radiator, najgorzej montowało. Podczas wkładania po ponownym obejrzeniu radiatora zauważyłem, że złamała się jedna nóżka, przez co nie trzyma prawidłowo wentylatora. Co teraz, gdy jedna nóżka jest złamana?

EDIT:

Zobaczyłem coś takiego, czy to może się sprawdzić? Moment od 2.55, widoczne są śrubki, a nie nóżki.

http://youtu.be/Z3MeshiguNA

Zakup nowego chłodzenia bądź naprawa w stylu Adama Słodowego Zrób to sam :slight_smile: ale z Twoją znajomością komputerów lepiej kup nowe (używane) chłodzenie na alledrogo za 10zł nawet znajdziesz. 

Jeśli komputer leży na boku tak, aby radiator nie odstawał nawet na milimetr od procesora to działa, jednak taka pozycja jest uciążliwa. Mam jedno pytanie - czy jeśli przykleję na kropelkę jedną nóżkę (wokół nie ma metalowych części) to czy jest ryzyko na zniszczenie się np. płyty głównej lub samego radiatora?

Te chłodzenia są takie tanie że nie warto  ich kleić klejem