Komputer nie uruchamia się

(Arasr3) #1

Cześć, mam pewien baaaardzo duży problem, otóż mój pecet włącza się tylko do pewnego momentu, co uchwyciłem na tym filmiku. Od razu mówię, że jakość nie jest za dobra, bo strasznie mała rozdzielczość na komórce.

Nie wiem co się mogło stać, sprawdzałem wszystkie kable i są dobrze podłączone, również te w środku. Proszę o wszelkiego rodzaju podpowiedzi, gdyż kompletnie się na tym nie znam.

(mrFreeze) #2

A w trybie awaryjnym?

(Arasr3) #3

W trybie awaryjnym też nie działa, czasem włączy się do momentu wybrania czy uuchomić normalnie, ostatnia dobra konfiguracja lub tryb awaryjny - nic nie działa.

PS. Wszędzie są polskie znaki, o co chodzi? -.-

(mrFreeze) #4

Podejrzewam uszkodzony dysk twardy bardzo długo bootuje dyski w biosie. Możesz np. z MHDD wstawić screena z SMART. Ściągnij wypal na CD zbootuj następnie F8 jak dobrze pamiętam i umieść zdjęcie bo screena nie zrobisz:)

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

(Arasr3) #5

MHDD czyli co? Nie mam drugiego komputera, więc nie mam jak wypalić tego na PC. Odpowiedzi lecą z telefonu albo iPad’a.

Gdy włączam go za każdym razem włącza się co raz bardziej, chodzi mi o to, że dochodzi nawet do ładowania Windowsa (chodzi mi o logo a pod nim pasek).

WHISKEYn1, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(bart86) #7

nagraj na płytę http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/Hirens_BootCD.html jako obraz

uruchom z tej płytki komputer pod F12 masz boot menu podczas uruchamiania biosu

uruchom mini WinXP daj screen z programu Crystal Disk Info z danymi SMART

(Arasr3) #8

Pisałem, że nie mam jak nagrać bo nie mam 2 peceta. :frowning:

(Marcin1025) #9

to postaraj się nagrać u kolegi,znajomego

(Arasr3) #10

Postaram się to zrobić.

Jednak nie zaznaczyłem na początku, że wyciągałem procesor, bo chciałem sprawdzić, czy będzie pasował inny, lepszy od kolegi. Nie pasował jednak, wiec włożyłem obecny i zakreciłem wszystko. Czy mogłem coś zepsuć, nie wiedząc o tym? Zaznaczę, ze wizualnie nie ma żadnych zmian, tzn. nie widzę, aby cokolwiek bylo przełamane, porysowane itp.

(Marcin1025) #11

Ale pastę nową nałożyłeś oczywiście?

(bart86) #12

nałożyłeś na nowo pastę po włożeniu procesora ?

żeby sprawdzić czy procesor pasuje nie trzeba niczego rozkręcać producent do płyty głównej udostępnia listę obsługiwanych procesorów

(Arasr3) #13

Jaką pastę? Oglądałem poradniki na YT i tam nikt o żadnej paście nie wspominał.

(bart86) #14

na procesor nakłada się pastę termoprzewodzacą, która odbiera ciepło od procesora i przekazuje je do radiatora bez tego najprawdopodobniej procesor ci się przegrzewa

(Arasr3) #15

Ale procesor mam taki sam od kilku lat, jeszcze nic się z nim nie działo, czemu zatem miałbym akurat teraz ją nałożyć?

I gdzie taką pastę można w ogóle dostać?

(bart86) #16

skoro ci działał to znaczy że pasta była cały czas, po zdjęciu radiatora należy nałożyć nową koniecznie

jeśli chcesz coś do komputera to w sklepie komputerowym

(Marcin1025) #17

jeśli na procesorze nie ma pasty to procesor się może spalić to proste i logiczne

(Arasr3) #18

Jakbym się na tym znał, to rzeczywiście - proste i logiczne.

Ale dla mnie to nie było proste i logiczne, bo kilka godzin temu dowiedziałem się, że istnieje coś takiego jak “pasta termorzewodząca”.

(Osimaru) #19

Można było tego uniknąć, porównując podstawkę jaką masz w płycie głównej z tą, na jaką jest przeznaczony procesor kolegi.

Przed nałożeniem nowej pasty dobrze oczyść spód radiatora i pozostałości starej pasty na procku.

(Arasr3) #20

Oczyściłem, nałożyłem nową pastę i nic, dalej to co wcześniej.