Komputer nie uruchamia się

Dobry wieczór,

Problem jak w temacie. Zakupiłem nowe części, i3 9100f + asus prime h310m-k r2.0, front panel podłączony zdaje sie dobrze (w instrukcji nie ma informacji na jego temat), skorzystałem z tej dot. Płyty b250m pro4 oraz w internecie szukałem, ogółem prawy górny róg pwr_swtch
Znajomy mi mówi że może mam za stary bios ale w to wątpie ponieważ na stronie x-komu jest wyraźnie napisane że 8 i 9 gen obsługuje
Jakieś pomysły?

Znajomemu postaw Maka, blisko był.
Twoja płyta, XKOM wcale nie mówi, że obsługuje sprawdziłem stronę, nie obsługuje tych procków. I tyle. Wiećej oleju mieli na morelach “Do płyt głównych nieposiadających chipsetu Z370, H310, B360, H370 nie pasują procesory Intel Core 8 i 9 generacji”.

Moja rada, jak kupiony na odległość odesłać. Ewentualnie ze stratą na Allegro bo i do płyty nie pasuje i niewarty pieniędzy. Da Ciebie lepiej, jaka karta?, kupić dowolna urywaną i7. Wtedy masz set na kilka lat jeszcze…ew. przesiadka na Ryzen.

Przepraszam cie bardzo ale tam jest napisane prędzej " Kompatybilne tylko z Intel Coffee Lake
Do płyt głównych z chipsetem Z370, Z390, H310, B360, H370 pasują JEDYNIE procesory Intel Core 8 i 9 Generacji "

Ale Pan pitolisz głupoty.

Jaką masz wersję BIOS? Jak 418 to czytaj dalej.
Komputer się wcale nie uruchamia, czy coś startuje np. wentylatory? Kartę graficzną jaką masz? Zasilacz jaki?

Nope, autor mówi sam o , skorzystałem z tej dot. Płyty b250m pro4 oraz w internecie , fakt najpierw próbował na dobrej, ale na drugiej nie uruchomi. CO do pierwszej a grafika jest, bo ten procek nie ma integry.

Przeciez widać z kontekstu że o instrukcje dot. Front panelu chodzi a nie o to że odpalałem procka na b250m
Nic sie kompletnie nie dzieje ani nie uruchamia
Nie mam zielonego pojęcia jaką mam wersje bios ani nie mam jak to sprawdzić. Napisałem maila do xkomu z zapytaniem czy ich płyta obsługuje 9 generacje
Karta zasilacz ani nic innego skrzypiec tu nie gra i nie ma sensu o nich mówić