Komputer nie uruchamia się

Witam,
Posiadam kompa praktycznie nowego
Ryzen 5 2600
Asus b450m-a
16gb DDD4 g skill aegis 3000mhz
Zasilacz spc vero m1
I rx 480
Problem jest w tym ze po włączeniu w biosie DOCP na ramie 3000mhz komputer się zresetował i nie wstaje , dodaje ze wyjęcie bateryjki CMOS nie pomaga , komputer wyglada jakby działał jak zawsze ale nie ma sygnału (czarny ekran). Proszę o pomoc !

Bywa. Wyjmij ją na dłużej. Dodatkowo możesz zewrzeć piny odpowiedzialne za reset BIOSu. Nie zaszkodzi.

Wyjąłem i poczekam z godzinę jak nie zadziała to już nie mam sił na to

Zwykłym śrubokrętem mogę styknac te dwa piny ?

Tak. Przy czym wcześniej wyjmij przewód elektryczny z zasilacza (albo pstryknij wyłącznik).

No niestety dalej nic :frowning:

1 polubienie

Niestety chyba serwis

Witaj @kaczkap2duck na Forum DobreProgramy

Ile masz kości pamięci i w których slotach są osadzone?
Spróbuj wyjąć kości pamięci i zamień je miejscami w slotach
Przełóż kości do slotów obok z A2/B2 do A1/B1 lub odwrotnie
Możesz próbować z jedną kością jeśli masz dwie.

Zanim wyjmiesz RAM, wyciągnij wtyczkę z gniazdka i naciśnij POWER

1 polubienie

Tak, to jest bardzo dobry pomysł.

1 polubienie

Przekładałem już chyba z 5 razy , jedna kość tez próbowałem i nic :confused: ( 2 kości po 8gb)

Czy robiłeś aktualizację BIOS przed wystąpieniem problemu?

Nie nie robiłem

Hmm, a może grafika zrobiła psikusa i chciała zwalić winę na RAM? Masz inną grafikę żeby sprawdzić czy to nie GPU wina?

Nie to nie wina grafiki , kiedy płyta się zawsze uruchamiała od razu zapalała się klawiatura i myszka a teraz zero reakcji ze strony peryferii a komputer wyglada jakby działał jak zawsze a jednak brak sygnału.

Jak dla mnie to żaden dowód, ale ok. Nadal poddaję w wątpliwość GPU i zasilacz.

Wyjąłem każdy element w nocy i baterie i zworką na płycie zrobiłem i rano złożyłem i cud ! Działa normalnie randomowe decyzje ma ten komputer jak nasz rząd :joy: pozdrawiam i dzięki wszystkim

1 polubienie

To nie cud, tylko reset BIOS :wink:

1 polubienie