Komputer nie uruchamia systemu z dysku po włożeniu do innego komputera

Witam. Mój brat składał komputer z nowych części. Wszystko jest raczej dobrze podłączone (nie mam napędu do składanego pc, a od starego komputera nie mogę przełożyć, gdyż płyta główna ma nowsze wejście na kabel). Po podłączeniu dysku twardego ze starego komputera, wyskakuje błąd przy uruchomieniu (czarny ekran białe napisy. są dwie opcje “uruchom system normalnie” - nie uruchamia się i jakieś narzędzie do naprawiania - nie da się go tym naprawić.) Przy uruchamianiu wyskakuje blue screen. Myśleliśmy, że to może wina tego, że jest to starszy dysk i nagraliśmy z innego komputera system na nowy dysk i dzieje się dokładnie tak samo… Kable były kilka razy sprawdzane i wygląda, że jest dobrze podłączone… Z czego to wynika? Płyta główna to msi H81M-P33

System Windows musi być instalowany na danym sprzęcie (lub bardzo - bardzo podobnym - niemal identycznym)

jedynie Linuks zazwyczaj poradziłby sobie z nowym sprzętem.

Musisz zainstalować system z “pendrajwa” teraz są do tego proste programy…

Nigdy nie można kopiować zainstalowanego systemu na komputer o zupełnie innej specyfikacji to raz, a drugie licencja na to nie zezwala.

Ewentualnie możesz zacząć instalacje na starym komputerze i po pierwszym restarcie przełożyć do nowego i dokończyć na nim instalacje. Ale najprościej wgrać po prostu system z pendrive. Obraz ISO można nagrać programem Windows 7 USB/DVD download tool. Zawsze też można dokupić nagrywarkę DVD. Nowa na SATA to koszt ok 60zł, używana 20-30zł. Zawsze się może jeszcze przydać w późniejszym czasie.