Komputer nie używa/nie widzi karty graficznej

Witam.

Problem ten polega na tym, że na moim laptopie nie mogę zagrać w żadną grę min. kozacy, medival, napolen, rome total war, word of tanks, a nwet w metin2.

laptop:Acer

procesor: Intel core i5 2,67GHz

ram: 4GB

system windows 7 64bit

karta graficzna: AMD Radeon HD 6370M (Asus) Video Adapter

Niewątpliwie jest to wina karty graficznej. Do tego wniosku skłaniają mnie komunikaty wyświetlane po próbie uruchomieniu gry np.

Metin2 "Sorry,Your system does not support 3D grahics

please check your hardware and system configuration then try again."

Word of Tanks “error directx”

Sterowniki karty są aktualne, instalowałem kilka razy, directx wersja najnowasz także instalowana pare razy.

Program AIDA64 wykrywa moją kartę.

Natomiat w panelu sterowania po włączeniu opcji sprawdzania wydajności systemu przy karcie graficznej oceny są 1.0 a reszta powyżej 5,6. Czyli tak jakby tej karty graficznej wcale nie było albo mój system by jej nie wykrywał.

Co jest dziwne wszystko działa poprawnie nie tnie się nawet jak odinstalowałem sterowniki wszystko działa poprawnie.

Teraz próbowałem zainstalować sterowniki ze strony producenta to nie chcą się instalować wyświetla się komunikat “Na tym komputerze nie ma odpowiedniej karty graficznej” oraz " Nie można pobrać programu AMD Catalyst Mobility, ponieważ na tym komputerze jest zainstalowany niezgodny sprzęt lub oprogramowanie"

I tu pojawia się moje pytanie oddać lapka do serwisu?

Nie wiem jak w twoim modelu ale coraz częściej są dwie karty graficzne - zintegrowana i dedykowana, może masz przełączone na tą gorszą?

mam asus K52J gdzie to można zmienić?

Dodane 27.12.2011 (Wt) 12:19

mam asus K52J gdzie to można zmienić?

CKsake ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.