Komputer nie wchodzi w tryb uśpienia po bezczynności

Dzień dobry mam problem z Windowsem 10 PRO - od jakiegoś czasu komputer wcale się nie wyłącza mimo że mam ustawione żeby przechodził po 30 minutach w tryb uśpienia, ma ktoś pomysł czemu się tak dzieje? Co mogę sprawdzić które ustawienia?

Co jakiś czas tak się zdarza, po ponownym uruchomieniu jest normalnie.

Z bezczynności to cały czas niestety, do tego co jakiś czas jak przy zamykaniu systemu zamiast „zamknij” wybiorę „uśpij” to praktycznie ułamek sekundy i się wybudza z powrotem. To akurat się dzieje nieregularnie.

Jak się to znowu stanie to sprawdź od razu w podglądzie zdarzeń co to powoduje.

Przeczytaj.

Uśpienie w windows jest spaprane niemal od zawsze.
A to co jakiś czas komputery się nie wybudzają w ogóle, o ile w stacjonarnym ,wystarczy włączyć i odpiąć zasilanie, o tyle w niektórych laptopach trzeba wypruwać baterię.

A to po wyjściu z uśpienia nie działa USB, albo WIFI, albo wolnie działa dysk, albo karta.

A to system się potrafi wysypać, a to nie wchodzi w uśpienie. A to żre baterię mocno w uśpieniu.

Z uśpieniem zawsze jakieś problemy były na przestrzeni lat, i uważam, że po dziś dzień w Windows ta funkcja jest słabo dopracowana. W Apple działa świetnie.

Dziękuję za odzew.
To mnie zaciekawiło, bo u mnie jest

DISPLAY:
None.

SYSTEM:
[SERVICE] \Device\HarddiskVolume4\Windows\System32\spoolsv.exe (Spooler)
Bufor wydruku drukuje dokument.

AWAYMODE:
None.

EXECUTION:
None.

PERFBOOST:
None.

ACTIVELOCKSCREEN:
None.

a na stronie podanej przez @Yakii jest wszędzie none po odpaleniu komendy powercfg /requests z wiersza poleceń.
To o tyle ciekawe że w tej chwili nawet żadna drukarka nie jest podłączona.

To usługa systemowa, Bufor wydruku (Spooler) . Normalnie jest uruchomiona w trybie Automatycznym.
Zmień na Zatrzymaj lub Wyłacz ewentualnie na Ręczny i zobacz co sie dzieje.
Uruchom takze Narzędzie do rozwiazywania problemów dotyczace drukarki
P.S. Trzy lata temu „grasował” exploit PrintNightmare wykorzystujacy luki w Buforze wydruku, umozliwiajacy zdalne wykonywanie kodu ale z tego co słyszałem, to je ponoć załatali.
Mimo wszystko ja bym przeskanował system jakimś AV.
Wtedy pierwszą, zalecaną rzecza, było wyłaczenie tej usługi jesli nie uzywało sie drukarki.
Zajrzyj także tu. To lista poleceń, bardziej szczegółowych