Komputer nie widzi aparatu cyfrowego

Witam.

· Aparat cyfrowy KODAK EasyShare C613.

· Komputer – system Win XP SP2.

Komputer nie widzi (bądź nie pokazuje) aparatu aczkolwiek pojawia się ‚dymek’, ze znaleziono nowy sprzęt i ze sprzęt (akurat ten model aparatu) działa poprawnie i jest gotowy do użycia.

I na tym koniec??! Gdzie ikonka aparatu? Nie ma jej w Moim komputerze ani na pasku i wlasciwie nie wiem gdzie szukać czegokolwiek, aby uruchomić przesyłanie zdjęć z aparatu na komputer.

Spróbowałem na innym komputerze. Tam od razu pojawił się dymek, ze znaleziono nowy sprzęt, pojawił się Kreator instalacyjny nowego sprzętu i nawet nie dojechał z instalacją do końca pokazując od razu zdjęcia z aparatu. Na tym komputerze jest taki sam system.

Na tym pierwszym kompie zainstalowałem dołączony program do aparatu zawarty na CD – jakieś tam Centrum Kodaka. Odinstalowalem go, przeczyściłem rejestr, bo nie działał poprawnie – nie wyświetlał zdjęć z aparatu. Może cos się namieszało tutaj ze sterami? Bo jak napisałem – na tym drugim kompie (gdzie nie instalowałem Centrum Kodaka) odpaliło od razu.

Proszę o pomoc / poradę

Zainstaluj sterowniki do USB 2.0. Podaj dane techniczne płyty głównej.

Jeśli chodzi o USB - to mam wgrać z załączonej płyty CD do płyty głównej? Albo z innej lokalizacji w internecie. Jak to się robi??

Płyta główna - ASUS P5PL2 , Intel 945PL, FSB 800 MHZ.

Problem może być prozaiczny “długość kabla połączeniowego USB” Podłącz kabel od aparatu do gniazd USB usytuowanych bezpośrednio na płycie głównej (czyli z tyłu komputera podłącz kabelek " a nie do usb znajdujących się na froncie obudowy ( z przodu) i wgrywać nic nie musisz bo Windows wykryje go jako dysk pamięci przenośnej

Mówiono już mi o tym problemie ‘długości kabla USB’. Próbowałem podłączyć się i z tylu i z przodu kompa. Nic to nie dało.

Wołałbym, aby Kreator instalacyjny nowego sprzętu zadziałał i ustawił wszystko jak należy wraz z ikonką aparatu w folderze Moi Komputer.

A tak to ja muszę ciągle resetowac komp i błagać, aby Kreator uruchomił się.