Komputer nie widzi aparatu ST30


(SeBoLaS) #1

Witam kupiłem aparat cyfrowy Samsung ST30 i niestety mam z nim mały problem a mianowicie komputer go nie wykrywa po podłączeniu do USB,dodam że posiadam Windows 7 32 bit .Inne sprzęty typu pad pendrive komputer wykrywa bez problemu.Proszę o pomoc


(SilberPunkt) #2

Jeśli masz czytnik kart w komputerze i dysponujesz adapterem microSD/SD (może był taki w zestawie z aparatem albo masz taki np. w zestawie z smartphonem) to możesz odczytać zdjęcia i filmy zrobione aparatem za pomocą czytnika kart - prostsze i szybsze niż za pomocą kabla USB.

:roll:


(SeBoLaS) #3

To ja wiem ale chyba po to jest kabel USB żeby działało wszystko jak należy a nie działa


(Fanboj O) #4

http://downloadcenter.samsung.com/conte ... Polish.pdf

od strony 64


(Bowjan) #5

Przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi strony 64-69


(SeBoLaS) #6

Mam instrukcję w pudełku...ale po części rozwiązałem problem.Podłączyłem aparat pod inny port i komputer wykrył go wreszcie,ale jak już powiedziałem problem rozwiazany po części bo działa tylko na dwóch dolnych portach w obudowie reszta nie działa...czemu coś takiego się dzieje ??


(Blackdaro) #7

Może nie podłączone lub rozłączone przez nie uwagę,na jedno wychodzi.Trzeba zajrzeć głębiej.


(SilberPunkt) #8

Jak wolisz... Ja tam wolę wyjąć kartę z aparatu i włożyć do czytnika... bez kabli... bez kłopotów...

Co do samych portów USB - Twój komputer to w miarę nowa jednostka czy jakiś starszy? Jakie konkretnie porty nie działają? Te zintegrowane na płycie głównej czy może z przodu obudowy?

:roll:

-- Dodane 31.12.2011 (So) 15:05 --

Skoro pad i pendrive działa to raczej rozłączenie/nie podłączenie odpada...

:roll:


(SeBoLaS) #9

W miarę nowa

Hmm nie działają i zintegrowane z plyty głównej jak i port wbudowany w czytniku kart (czytnik wbudowany w komputer) ,a działają porty w samej obudowie (panel przedni)