Komputer nie widzi CD-RW

Na początku było możliwe (tzn. przed chwilą), a gdy chciałem jeszcze raz to teraz nie czyta tej płyty :expressionless:

To próbuj do skutku .

W ogóle czemu tak się dzieje?

A spróbuj podmienić nagrywarce taśmę, bo to nie firmware, skoro raz zaskoczył…

Może się tak dziać z różnych przyczyn , pierwsza możliwość to słabej jakości nośnik , a druga możliwość to sypiący się już napęd i wiele, wiele innych…

O co chodzi? Co to jest? Gdzie mogę to kupić? Jak to podmienić? Ile kosztuje? (przepraszam za tak dużo pytań :D)

Prościej, niż wikipedia Ci tego nie wytłumaczę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Firmware firmware zawiera też spis producentów, których nośniki są obsługiwane i jeżeli firmware nie zawiera danego producenta, to wtedy pliki niby się wypalają na płytę(nawet program do nagrywania czyta płytę jako nagraną, ale jak w moim komputerze klikniesz ppm na napęd i dasz otwórz plików nie ma. A co do ceny, jest to darmowe i można to pobrać z neta.

Nie mogę znaleźć do swojej nagrywarki taśmy i firmware (Napęd DVDRW Liteon).

Ale po co aktualizować firmware jeżeli to może być wina nośnika ,sprawdź najpierw inne płytki RW czy są czytane przez ten napęd .

Wyczytaj z dokumentów dokładny model nagrywarki, na przykład:

LITE-ON CD-RW SOHR-5238S i potem wpisać w google: LITE-ON CD-RW SOHR-5238S firmware; potem postępować wg instrukcji, która gdzieś tam będzie :slight_smile:

Rzeczywiście może najpierw zaktualizuj to oprogramowanie. Całkiem możliwe, że płyta jest uszkodzona albo nagrywarka się kończy … moja poprzednia też tak się kończyła, zwykłe ptyty “R” obsługiwała, “RW” już niekoniecznie …

byc moze twoja nagrwarka jej nie obłsługuje. spróbuj zaktualizowac firmware ale jesli jest na gwarancji to ją stracisz :frowning: