Komputer nie widzi CD-RW

Witam,

Kupiłem sobie dziś mini płytę CD-RW High speed i komputer jej nie czyta. Co jest?

Pozdrawiam

Jakiej firmy jest ta płytka?

esperanza :smiley:

Nie czyta czyli co? Autostart nie działa?

A jak ją ma czytac skoro jest pusta i nie zapisana, a czego tam sie spodziewałeś zapisanego całego neta? Zapisz ją, to napęd ją przeczyta, a że to jest RW to możesz jej zawartość też kasować.

Natomiast jeżeli pomimo nagrania plytki pliki nie są odczytywane, to może być wina płyty, albo oprogramowania nagrywarki, które trzeba zaktualizować do najnowszej wersji.

Lub sam błąd nagrywarki, czyli ja bym na twoim miejscu spróbował jeszcze u kolegi czy idzie nagrać u niego.

Chodzi o to, że kupiłem płytkę wczoraj, chciałem sobie zobaczyć, ale komputer w “Mój komputer” jej nie widział. Płyta jest czysta, a nagrywarka z tego co patrzyłem ma możliwość nagrywania CD-R/RW , DVD-R/RW… itd.

To jest normalne, nagraj na nią pliki i będzie ok. :wink:

Jak mam nagrać skoro komputer jej nie widzi? :smiley:

W takim razie, może to być oprogramowanie. Sprawdź sobie markę i model nagrywarki oraz wersję oprogramowania, wpisz sobie go w google i dopisz firmware.

i nie zobaczy. Jak uruchomisz program nagrywający to on ją zobaczy np. jakiej jest pojemności itp. Twój komputer dopiero ją zobaczy jak bedzie nagrana.

Chciałem sobie nagrać przez Nero byle co (plik wordowy) na płytkę i mam:

Proszę włożyć nośnik w celu nagrania:

Dysk wymagany do kompilacji: CD-R/RW

Typ dysku w nagrywarce: (Pusty)

:roll:

To tak jak pisałem, spróbuj zaktualizować oprogramowanie nagrywarki.

Mam w “dokumentach” napisane: Napęd DVDRW Liteon - czysta płyty CD, CDR, DVD, nagrywa płyty CDR, CDRW, DVDR, DVDRW

Czyli mam wpisać w google: Liteon firmware ?

Zobacz czy jest możliwość sformatowania tej płyty , czyli w Nero wybierz opcje ERASE DISK.

Nie mam, gdzie to jest?

Nie pamiętam gdzie to jest dokładnie w Nero , od dawna go nie używam , ale jak dobrze pamiętam to albo w głównym menu w opcjach jest gdzieś wymaż dyski RW , lub jak jesteś już w menu nagrywania np. płyty z danym to na samym dole rozwijasz te okienko i tam powinna być opcja ERASE DISK. Spróbuj też przez prawo klik myszy na napęd CD i zobacz czy jest aktywna opcja Wymaż ten dysk CD-RW.

PS.

Jak jest ta płyta w napędzie i klikniesz PPM na napęd to co tak w ogóle się wyświetla , chodzi mi o to czy wskazuje w ogóle pojemność tej płytki.

to mam zrobić?

Tak , to masz zrobić , jeżeli w ogóle będzie to możliwe.