Komputer nie widzi CD-RW

(system) #1

Witam,

Kupiłem sobie dziś mini płytę CD-RW High speed i komputer jej nie czyta. Co jest?

Pozdrawiam

(Smerfy107) #2

Jakiej firmy jest ta płytka?

(system) #3

esperanza :smiley:

(Smerfy107) #4

Nie czyta czyli co? Autostart nie działa?

(Heyapi) #5

A jak ją ma czytac skoro jest pusta i nie zapisana, a czego tam sie spodziewałeś zapisanego całego neta? Zapisz ją, to napęd ją przeczyta, a że to jest RW to możesz jej zawartość też kasować.

(Piotrkijak) #6

Natomiast jeżeli pomimo nagrania plytki pliki nie są odczytywane, to może być wina płyty, albo oprogramowania nagrywarki, które trzeba zaktualizować do najnowszej wersji.

(Smerfy107) #7

Lub sam błąd nagrywarki, czyli ja bym na twoim miejscu spróbował jeszcze u kolegi czy idzie nagrać u niego.

(system) #8

Chodzi o to, że kupiłem płytkę wczoraj, chciałem sobie zobaczyć, ale komputer w “Mój komputer” jej nie widział. Płyta jest czysta, a nagrywarka z tego co patrzyłem ma możliwość nagrywania CD-R/RW , DVD-R/RW… itd.

(Piotrkijak) #9

To jest normalne, nagraj na nią pliki i będzie ok. :wink:

(system) #10

Jak mam nagrać skoro komputer jej nie widzi? :smiley:

(Piotrkijak) #11

W takim razie, może to być oprogramowanie. Sprawdź sobie markę i model nagrywarki oraz wersję oprogramowania, wpisz sobie go w google i dopisz firmware.

(Heyapi) #12

i nie zobaczy. Jak uruchomisz program nagrywający to on ją zobaczy np. jakiej jest pojemności itp. Twój komputer dopiero ją zobaczy jak bedzie nagrana.

(system) #13

Chciałem sobie nagrać przez Nero byle co (plik wordowy) na płytkę i mam:

Proszę włożyć nośnik w celu nagrania:

Dysk wymagany do kompilacji: CD-R/RW

Typ dysku w nagrywarce: (Pusty)

:roll:

(Piotrkijak) #14

To tak jak pisałem, spróbuj zaktualizować oprogramowanie nagrywarki.

(system) #15

Mam w “dokumentach” napisane: Napęd DVDRW Liteon - czysta płyty CD, CDR, DVD, nagrywa płyty CDR, CDRW, DVDR, DVDRW

Czyli mam wpisać w google: Liteon firmware ?

(Kuczkowiak) #16

Zobacz czy jest możliwość sformatowania tej płyty , czyli w Nero wybierz opcje ERASE DISK.

(system) #17

Nie mam, gdzie to jest?

(Kuczkowiak) #18

Nie pamiętam gdzie to jest dokładnie w Nero , od dawna go nie używam , ale jak dobrze pamiętam to albo w głównym menu w opcjach jest gdzieś wymaż dyski RW , lub jak jesteś już w menu nagrywania np. płyty z danym to na samym dole rozwijasz te okienko i tam powinna być opcja ERASE DISK. Spróbuj też przez prawo klik myszy na napęd CD i zobacz czy jest aktywna opcja Wymaż ten dysk CD-RW.

PS.

Jak jest ta płyta w napędzie i klikniesz PPM na napęd to co tak w ogóle się wyświetla , chodzi mi o to czy wskazuje w ogóle pojemność tej płytki.

(system) #19
to mam zrobić?

(Kuczkowiak) #20

Tak , to masz zrobić , jeżeli w ogóle będzie to możliwe.