Komputer nie widzi drugiego dysku

Witam mój problem polega na tym iż po podłączeniu drugiego dysku jako slave’a komputer go “nie widzi” (brak go w Mój komputer) tzn wykrywa go system ponieważ widnieje w menedżerze urządzeń oraz w biosie. Na dysku tym zainstalowany jest Linux. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

podstawa jakie masz systemy i w którym ci nie widzi

Jeśli chodzi Ci o to, że partycje linuksowe nie są niedostępna spod Windows, to jest to normalne. Wiadomo, że systemów plików jest bardzo wiele i nie każdy system operacyjny obsługuje wszystkie. No i tak się składa, że Windows nie ma (przynajmniej domyślnie) sterowników do paru systemów plików, do których sterowniki są w Linuksie.

jeśli ten pierwszy to Windows to on nie widzi partycji linuksowych

tzn nie rozpoznaje co to za format danych, bo jeśli to jest linuź to pewnie były robione partycje ext2 lub ext3 a systemy Microsoft nie czytają tego formatu danych

zaś linux jak byś uruchomił to powinien widzieć partycje z Windowsem i jego plikami

Głownie chodzi mi o to aby ten drugi z Linuxem sformatować ale nie mogę się do niego dostać przez Windowsa a jeśli uruchomię go jako Master to muszę podać hasło którego niestety nie znam.

z tego co mi się zdaje to jeśli masz płytę instalacyjną do Windowsa to wrzuć ja i uruchom i tam jest możliwość jej usunięcia

innym sposobem jest użycie programów:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=59&filtr=1

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.4.55

Panowie, a usunięcie partycji pod Windowsem w zarządzaniu komputerem? :slight_smile:

a no tak… wódki mu polejcie…

hehhehehe

A co może nie mam racji? :-k

Usunięcie partycji w zarządzaniu nie przyniosło rezultatu…

:o Tadek, bo po usunięciu musisz ja na nowo utworzyć z Windowsowskim systemem plików. :slight_smile:

o lol

nie znasz stwierdzenie że jeśli ktoś mówi coś konkretnego, trafnego, to się mówi że wódki mu polejcie za dobry pomysł…

Sorry, mój błąd, znam szczególnie z AA. :stuck_out_tongue:

Dobra dzięki panowie zrobione:D