Komputer nie widzi drukarki CANON Pixma

Witam. **Na początek zaznaczę, że skończyłem technikum informatyczne. Mam drukarkę Canon Pixma MG 2550. Korzystałem z niej parę razy w tygodniu. Po n-tym użyciu mój laptop przestał ją znajdywać. Próbowałem zmienić kabel, przeinstalować sterowniki, zmieniałem wejścia usb, rozwiązać problem ze zgodnością, przeszukałem internet, różne fora, bez skutku. Dodam, że na innych komputerach działa bez problemu na tych samych kablach. W menadżerze urządzeń nie ma śladu, że coś zostało wgl. podłączone, a wejścia usb mam sprawne, bo inne urządzenia działają. Ja już nie mam pomysłu na dalsze działania. Podpowiecie coś? Z góry dziękuję.

Odinstaluj z komputera wszystko co związane jest z nazwą “Canon”, oczyść komputer choćby CCleaner’em, zrestartuj i rozpocznij od początku proces instalowania tej drukarki zgodny z instrukcją.

Skoro działa na innych komputerach to aktualizacja systemu pewnie coś popsuła :wink:

Pierwsze, co bym zrobił to uruchomił z LiveUSB jakąś dystrybucję Linux i sprawdził, czy drukarka jest poprawnie wykrywana. ( lsusb lub usb-devices ) jeżeli tam wykrywa to zajmijmy się systemem:

  1. Odinstaluj sterowniki drukarki i skanera jeżeli masz je zainstalowane.
  2. Usuń drukarkę i skaner także z “Drukarki i skanery” jeżeli widnieje tam.
  3. Menadżer urządzeń > Widok > Pokaż ukryte urządzenia
  4. Wywal sterowniki do wszystkich drukarek, skanerów, które są na liście, a także sterowniki od Universal Serial Bus Controllers - po restarcie systemu powinien sobie wyszukać na nowo.
  5. Podłącz drukarkę jak system wstanie - powinien wykryć.
  6. Zainstaluj oficjalne sterowniki ze strony Canona do niej (nie z dołączonej płytki)