Komputer nie widzi drukarki

Witam,

mam problem, komputer nie widzi mojej drukarki:| pisze że nie orzpoznano urządzenia

i nie wiem co mam zrobić drukarka jest pod USB jak podłączam pod inne porty to tez nie działa

Pobierz sterowniki do drukarki a następnie je zainstaluj.

tak też zrobiłęm i jak chce włączyć to pisze że nie wykryto żadnych urządzeń:/

Instalowałeś sterowniki bez podłączonej drukarki do usb czy była wpięta? Jaka drukarka?

byla wpięta i już wtedy jej system nie wykrywał drukarka to hp c3180

Też miałem taki problem ale z inna drukarką, rozwiązanie okazała się wymiana kabla USB.

Sterowniki instaluj bez podłączonej drukarki do usb, dopiero po zainstalowaniu sterów podłącz drukarkę do usb i wtedy system ją wykryje, wtedy dopiero instalacja sprzętu.

odinstalowalem pozniej zainstalowalem bez podpietej i znowu to samo:/

Hejka, sorki,że się wcinam w wasz temat, ale też mi coś komp głupieje z drukarką, może coś mi na to pordzicie? Za każdym razem kiedy włączam drukarkę włącza się instalacja, i muszę cały czas te głupie kopie kasować, tak jakby system nie widział,że jest ona 5razy zainstalowana. Raz się porządnie wkurzyłam jak chciałam coś szybko wydrukować a tu-system szuka sterowników w celu instalacji oprogramowania, nawet nie wrzucam płytę jak chce tylko biorę anuluj,a ten głupi system zadowolony-“instalacja została zakończona pomyślnie”. Czy mogę coś zrobić, aby nie instalowło mi się za każdym razem :frowning:

Będę wdzięczna za dobre rady :slight_smile:

P.S.mam vistę może to przez to?

dragonn , wymienilem kabel i dziala:D

Hej! Mam pewien problem mam drukarkę która działa dopiero po tym jak wejdę w panel sterowania kliknę na drukarkę prawym i dam rozwiązywanie problemów wtedy "Wystąpił problem ze sterownikiem urządzenia urządzenie kompozytowe USB. Ponowne zainstalowanie sterownika może rozwiązać ten problem. Wtedy daję “Zastosuj to rozwiązanie” i wtedy dopiero drukarka działa (wygląda to tak http://www.speedyshare.com/files/26683127/drukarka.png), ale kiedy wyłączę drukarkę muszę to robić od początku. Myślę że tu bardziej chodzi o USB ale nie wiem co mam zrobić.

Hehe, co ciekawe zadziałało :smiley:

Mam drukarkę HP DeskJet 4260, która ze dwa lata temu zaczęła drukować po pół strony - póniej kilka sekund odpoczywała… i tak powoli dodrukowała
Ostatnio jednak zaczęły się problemy z instalacją (komunikat “nie wykryto urządzenia USB”). Co się naszukałem porad w internecie - zainstaluj jeszcze raz, zainstaluj oryginalne sterowniki, przeinstalowałem system by konfliktu nie było, ale drukarka nie ruszała…
dojechałem do końca helpa HP by naprawić starą drukarkę ale trafiłem jeszcze tu i pomyślałem ze lepiej spróbować kupić kabel za kilka zł niż naprawiać starą drukarkę za kilkadziesiąt. Ale początkowo byłem nieco sceptyczny czy to coś pomoże bo odziwo skaner na starym kablu działa bez zarzutu Kupiłem i działa jak nowa :smiley: