Komputer nie widzi dysków

Dzień dobry. Mam w swoim komputerze dwa dyski. Pół roku temu podczas odpalania sprzętu komputer przestał widzieć obydwa dyski. Wymieniłam dysk z systemem na inny i zainstalowałam Windows XP na nowo. Komputer widział obydwa dyski i chodził tak do dnia dzisiejszego. Dziś zaprotestował znów… i znów nie działa. Wymieniłam więc znów dysk z systemem na ten “starszy” i o dziwo teraz ten dysk zobaczył. Niestety nie działa prawidłowo i często system wyłącza się pokazując niebieską planszę z komunikatami. Po ponownym uruchomienia jakiś czas działa, by znów wyłaczyć system. Nie wiem co mam zrobić z tym problemem. Dyski chyba są sprawne… coś jednak uległo awarii, bądź wymaga uzupełnieniu. Bardzo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o radę. Pozdrawiam Anka

Najprościej i najtaniej jest zacząć od wymiany przewodów łączących dyski z płytą główną na nowe. Potem diagnostyka samych dysków. Czasami źródło problemów leży zupełnie gdzie indziej (płyta główna, zasilacz)…

:roll:

Dzięki- spróbuję. Zasilacz mam nowy (półroczny)-padł i wymieniłam. Pozdrawiam.

potwierdzam wypowiedź SilberPunkt najpierw sprawdź przewody łączące dyski i napędy w komputerze one mogą powodować zaniki dysków, ja miałem to samo kiedyś w starym komputerze.

Dla informacji zainteresownym. Jeden z dysków jest po prostu uszkodzony. Drugi robił problemy bo gdzieś tam haczył jakiś kabelek. To diagnostyka fachowca. Dziękuję za rady… pozdrawiam.