Komputer nie widzi dysków

Witam. Mam problem z moją płytą główną MSI P965 Neo. Mianowicie Dyski SATA jak i ATA nie są wykrywane przez bios, z wyjątkiem pokazania pojemności dysku na “drugiej stronie” na dosłownie 0,5s po włączeniu komputera. Po chwili jednak ukazuje się komunikat że monitor poszedł spać i komputer się resetuje. Dziwne jest też to że w czwartym porcie SATA dysk jest wykrywalny przez BIOS komputer uruchamia się poprawie ale za to tym razem nie ma informacji o dysku na “drugiej stronie”. Wiem że opis problemu nie jest zbyt sprecyzowany ale szczerze mówiąc mało co się znam na komputerach od strony BIOS-u. Za pomoc z góry dzięki. 

Zdjęcia porób telefonem czy coś, bo opis faktycznie niewiele mówi. 

Na moje wygląda to tak, (ale tylko teoretyzuję), jakby dwa kanały SATA i ATA były niezależne od pozostałych trzech SATA i ta pierwsza połowa juz nie działa.

Płyta głóna do nówek nie nalezy, może niektóre kontrolery odłożyły już łychę (niestety). Jeżeli chcesz naprawiac, ujawnij też model zasilacza. No i zmiany sprzętu, duże zmiany w sofcie itp. od czasu wystąpienia tej usterki.

No i… witamy na forum :wink: