Komputer nie widzi dysku D


(Herosiatko) #1

Zrobiłem format, mam czystego windowsa 8.1 (bez większości sterowników) i po otworzeniu eksploatora plików mam tylko dysk C i napęd. W zarządzaniu dyskami mam kilka partycji, w tym partycja ponad 300 GB, która miała nazywać się D, a przy nazwie jest puste. Czy da się to naprawić?


(Cahir09) #2

A kliknij PPM na ten dysk w zarządzaniu i tam powinno być coś w stylu przypisz literę dysku. Jeśli dysk nie ma litery to nie będzie go w eksploratorze.


(Herosiatko) #3

Chyba się da przypisać, jednak literki D nie ma :confused: jest A, B, E, F itd.


(system) #4

Widocznie jest zajęta przez inny napęd. Nie przejmuj się i wybierz jakąkolwiek, a potem zmienisz. Sprawdź co zajmuje literę D i tam zmień ją na inną. Wtedy D będziesz miał uwolnioną i do dyspozycji.


(Herosiatko) #5

Ok, napęd był D, najpierw zmieniłem napęd na E, a potem dysk na D i pojawiło się okienko Przed użyciem dysku w stacji w dysku D musisz go sformatować. Formatuj dysk/anuluj. Co zrobić?

Na C mam system plików ntfs a na D raw. Coś z tym zrobić, zmienić?


(Cahir09) #6

Jak nie masz tam żadnych danych to formatuj.


(Herosiatko) #7

Sformatowałem D i jest już widoczny i ntfs :slight_smile:

 

PS: spytam przy okazji, po formacie pisze, że nie jest aktywowany system windows, bo nie mogę połączyć się z netem (nie mam sterowników), mam płytkę ze sterownikami dołączoną z laptopem, mam z zainstalować tamte sterowniki?


(Cahir09) #8

Windows 8.1 nie zainstalował karty sieciowej? Po kablu powinno pójść. Chyba że nie masz RJ45 to wtedy instaluj z płyty. Ja bym zainstalował tylko te do sieci a resztę (grafikę itd) dociągnął później żeby potem nie aktualizować.


(Herosiatko) #9

Mam przez router, w panelu sterowania jak wezmę odinstaluj programy - to jest zero programów.


(Cahir09) #10

Ale co mają programy do sterowników? PPM na Komputer->Zarządzaj->Menadżer urządzeń. Przy jakich pozycjach masz żółte znaczki? Albo zainstaluj te sterowniki do karty WIFI z płyty albo odepnij na razie kabel od rutera i wepnij go do laptopa. Windows 8.1 kartę sieciową (nie WIFI) powinien sam rozpoznać. Wtedy wejdź na stronę producenta laptopa i ściągnij sterowniki do WIFI, grafiki, dźwięku itd.


(Herosiatko) #11

Zainstalowałem już większość sterowników, nie sprawdzę już czy przed instalowaniem sterowników do karty sieciowej, system odczytałby sieć przez kabel. 

No nic, jutro zajmę się aktywacją systemu i kontem microsoft.