Komputer nie "widzi" dysku podłączonego przez adapter usb

Witam. Mam problem z dyskiem sata (TOSHIBA MK8032GSX) który próbuję podłączyć pod usb za pośrednictwem adaptera kupionego na allegro. http://allegro.pl/ak99a-adapter-usb-dys … 61989.html

Wcześniej dysk pracował na oryginalnej przejściówce(kupiłem go jakieś dwa lata temu jako dysk zewnętrzny) która padła. Więc skoro jest sprawny postanowiłem kupić przejściówkę na allegro. Działał on praktycznie wszędzie bezproblemowo zanim owa przejściówka się popsuła. Teraz gdy próbuję go podłączyć do komputera z którego więcej używam, nie wykrywa go. Na komputerze w garażu działa bezproblemowo.Sterowniki zainstalowały się od razu po podłączeniu i dysk działał. Dzisiaj testowałem go u kuzyna jego komputer również nie jest wykrywany.

Oto konfiguracja sprzętowa:

Właściwości płyty głównej:

Nazwa płyty głównej ECS P4VXAD+

1.25gb RAM DDR1

Właściwości procesora

Intel Pentium 4A, 2200 MHz (5.5 x 400)

Dyski Twarde:

SAMSUNG SV2024H

ST340014A.

Karta graficzna

ATI RADEON 9550.

Proszę o pomoc gdyż jestem początkującym informatykiem i zależy mi na tym dysku ponieważ jest świetnym narzędziem do diagnostyki(Nie muszę instalować programów diagnostycznych na dysku uszkodzonego konputera) i nie muszę nosić sterty płyt ,które się rysują.

Pan_Zdzicj , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978