Komputer nie widzi dysku Toshiba 500GB (style partycji)

Witam, mam problem zakupiłem laptopa ASUS (nie pamiętam modelu) miał on dysk HDD TOSHIBA MQ01ABF050 500GB na tym laptopie był zainstalowany Windows 10 niestety innego się nie dało zainstalować, więc postanowiłem wymienić dysk na SSD a ten dysk HDD, przerzucić do komputera stacjonarnego Dell Optiplex 780. Gdy uruchamiam komputer i klikam na klawiaturze F12, widnieje napis z moim dyskiem czyli komputer go wykrywa, ale gdy juz klikam Enter to miga ,-’’ i tak bez końca. Nie da się nic zrobić, ani zainstalować żadnego systemu operacyjnego, dodam ze dysk działał bez problemu w poprzednim laptopie nigdy nie upadł nic z nim było nie robione nie wiem co się dzieje. Czy powiedziałby ktoś o co chodzi? Dysk jest nowiutki jest tylko na nim zainstalowany Win 10 z poprzedniego laptopa, na którym jest teraz dysk SSD bo na dysku HDD z Win 10 nie da się korzystać. Nie wiem naprawdę co się dzieje proszę o pomoc. Jeśli ktoś będzie chciał napisze model tego laptopa który był zakupiony z tym dyskiem HDD.

Być może ten dysk jest formatowany w GPT lub MBR Przed instalacją zobacz w BIOS-ie laptopa jakie są ustawienia, bo tak to ciężko jest cokolwiek pisać. Jedno z drugim powinno być kompatybilne.

1 polubienie

Witam wszystkich wprowadziłem w błąd, gdy uruchomiłem instalatora systemu Windows dysk jest widoczny ale pojawia się komunikat: ,Nie mozna zainstalować systemu Windows na dysku 0 i partycji 1 ( pokaż szczegoly) gdy kliknąłem pokaż szczegóły wyskoczył mi napis: ,Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku, Wybrany dysk ma styl partycji GPT’’ Co to oznacza? I jeszcze raz przepraszam bardzo, dysk się wyswietla. Po usunięciu wszystkich partycji została jedna partycja 0 z nieprzydzielonym miejscem i już można było zainstalować system tzn. przycisk ‘‘Dalej’’ zrobił się biały.

To co oznacza, że musisz ściągnąć system za pomocą MCT (media creation tool) na innym komputerze i programem np.rufus nagrać obraz na DVD bądź pendrive przygotowany na GPT i wówczas pójdzie. Bądź jest inne wyjście w Bios-ie tego laptopa zmienić z GPT na MBR i wówczas po ściągnięciu systemu nie musisz konwertować do DPT a nagrywasz w MBR. Pewnie jeżeli nie jesteś dobrze zaznajomiony w temacie będzie ci ciężko to łyknąć. Jakby co pytać pomogę…

1 polubienie

No i prawidłowo! Wystarczy nacisnąć “Dalej” i instalacja będzie kontynuowana w stylu partycji GPT.

1 polubienie