Komputer nie widzi dysku twardego

Witam, mam taki problem, otóż kupiłem sobie nie dawno dysk hdd 1Tb 3,5’, podłączyłem go do kompa i lipa, nic się nie dzieje, tak jakby go nie widział. Wzięłem ten dysk i podłączyłem go (do laptopa) jako dysk zewnętrzny przez USB, jakieś komunikaty wyskakują zę go widzą ale nic nie mogę zrobić. Jestem teraz w kropce poniewaz na starym dysku byl nagrany Windows 7, a ja znalazłem coś takiego http://www.instalki.pl/systemy-operacyj … ows_7.html i jeszcze http://www.instalki.pl/aktualnosci/soft … drive.html porobilem tak jak na obrazkach, i jak jest wtykniety Pen to win leci ładuje się i staje prze ekranie “Zapraszamy” i dalej się nic nie dzieje, gdy podłącze hdd i Pena to wyskakuje komunikat żebym podłączył urządzenie bootowalne i nacisnął insert, i komunikat sie caly czas powtarza.

Proszę powiedzcie mi jak mam zainstalować ten system na tego HDD bo szczerze powiedziawszy to ja juz nie mam sil do tego kompa, zawsze coś ;p (chociaż się nie nudze )

Czy tego hdd komputer widzi np poprzez menedżera urządzeń albo czy jest dostępny w BIOS’ ie? Jeśli tak to po prostu wejdź w zarządzanie komputerem i potem kliknij w zarządzanie dyskami i podziel go na partycje przynajmniej jedną.

Witam… Pomóżcie - podłączam się do tematu. Dysk zewnętrzny podłączałem przez port USB. System zgłaszał, że nie może go rozpoznać. Podłączony przez eSata widoczny jest w biosie oraz w menadżerze jak i programie CristalDiscInfo. Nie widzi go zarządzanie dyskami. Dodam szczegół, być może bez znaczenia, ale poprzednio pracował z dekoderem Ntv i wszystko było O.K. Ponad to, pół dnia szukałem rozwiązań w Internecie i d… 

Już po kłopocie. Zainstalowałem program AOMEI Partition Assistant Standard Edition 5.2 z DP. Operacja trwała ok 1/2 godziny. Dysk sformatowany i nadana litera dysku . :smiley: