Komputer nie widzi dysku zewnętrznego pqi

Witam

Mam dysk zew pqi HDD H560. Nie mogę go uruchomić.

Używam dysku powyżej roku i do tej pory nie miałam z nim żadnych problemów. Jest na nim trochę dokumentów tekstowych i sporo zdjęć. Te pierwsze są mniej ważne- mam ich kopie.

Ostatnio wyjeżdżałam na dalekie wakacje i wykonałam bardzo dużo fotek. Umieściłam je właśnie na tym dysku pqi. Pewnego dnia chciałam zdjęcia pokazać znajomemu i podłączyłam dysk do jego komputera Apple. Niestety nie udało się zdjęć ani tekstów tam podejrzeć i nie udaje się też ich teraz otworzyć na moim prywatnym laptopie Lenovo z systemem Windows XP.

Czy jest na to jakiś sposób ?

Menadżer urządzeń komputera widzi coś, co nazywa się TOSHIBA MK5065GSX USB Device. Po kliknięciu właściwości pokazuje się komunikat , że urządzenie działa poprawnie.

Jednak nie mogę go otworzyć i nie pokazuje się też w Moim Komputerze.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam. Halszka

Dodane 15.02.2012 (Śr) 0:41

Nie wiem ,czy poniższa informacja coś wniesie do sprawy. Jestem jednak laikiem …

Przeczytałam uważnie opakowanie mojego dysku. Jest tam informacja, że można go używać w HDD OS System -Win 2000/XP/Vista/7/ Mac 10x above S/W OS System -Win 2000/XP/Vista/7.

Może powodem tego, że nie mogę odtworzyć treści zapisanych na dysku jest to ,że nie zastosowałam bezpiecznego sposobu usuwania sprzętu przy odłączaniu dysku od komupterów ? Może na to jest jakiś sposób ?

Dodane 22.03.2012 (Cz) 17:09

Oddałam dysk do serwisu i tam odzyskano moje dane. Powiedziano mi , że wykorzystano do tego celu Linuksa. Tyle dowiedziałam się.