Komputer nie widzi dysku zewnętrznego

Witam,

po podłączeniu dysku zewnętrznego instalują się sterowniki ale niby po zainstalowaniu tych sterowników dobrze i tak nie ma tego dysku w Moim Komputerze. Bardzo proszę o pomoc mam tam bardzo ważne dane

A na innym komputerze jesteś w stanie to sprawdzić?

Na innych komputerach instalują się sterowniki i widzi go bezpieczne usuwanie sprzętu ale w Mój komputer nie ma nic.

No to prawdopodobnie uszkodzony dysk.

Ale prąd i wszystko do niego dochodzi. I dobrze wykrywa nazwę tego dysku i wszystko. Bardzo potrzebuję tych danych ktore tam są :confused:

Pare dni temu jeszcze wszystko działało poprawnie :frowning:

kajetan r, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

 

To że prąd dochodzi i wykrywa nazwę znaczy tylko tyle, że elektronika jest ok. Zobacz co pokazuje windowsowe zarządzanie dyskami.

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 DEC), wybierz dysk zewnętrzny, zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

Niestety ten program nie czyta ani mojego dysku zewnętrznego, ani  żadnego pendrive’a. Czyli mogę się pożegnać z moim dyskiem? :( Na innych kablach jest to samo.

 

Sprawdziłem też w EASUS Partition Manager i wyświetla się to:http://images63.fotosik.pl/529/a888903a0ff8e5e7gen.jpg

Możesz jeszcze rozkręcić dysk (o ile jest taka możliwość) i spróbować go docisnąć. Może po prostu na stykach coś nie działa. Jak to nie pomoże, to tak, możesz się z nim pożegnać.