Komputer nie widzi karty graficznej (m3a78 - 8600 gt)

Witam, mam takie pytanie ponieważ niezbyt dobrze znam sie na komputerach, komputer kupiłem z kartą graf. gtx 270 (teraz już takiej nawet znaleźć w sieci nie mogę) zalałem piwem wymieniłem na nvidie 8600gs ponieważ nie gram w gry kilka lat chodziła bez problemu ,ale teraz chyba sie przegrzała bo bo mam obraz w 8bit kolor i brak mozliwosci zmiany rozdzielczości natomiast inna sprawa to to że jak pozyczyłem od kolegi 8600 gt to płyta główna wogóle jej nie widzi w internecie są sugestie że to moze byc konflikt plyty głownej z  karta graficzna ale przecież ta pożyczona jest lepsza wiec nie wiem czy nie mam uszkodzonej płyty gł. chociż chyba ta przegrzana tez by chyba wogóle nie chodziła gdyby uszkodziła sie płyta główna dodam ze tamta pozyczona jest sprawna a na tej uszkodzonej komp sie wlącza tylko jak juz pisalem z defektami nie wiem wiec czy jest sens kupowania nowej grafiki 

 

plyta gł. asus m3a78

zasilacz 650W

problem z portem, kartą lub zasilaniem

  1. wywal wszystkie sterowniki od wszystkich kart jakie instalowałeś

  2. aktualizacja biosu, czasami trzeba aktualizować bios parę razy i najlepiej za każdym razem inną wersję.

  3. instalowanie na nowo. najlepiej format i jazda. 

 

czasami instalowanie nowych urządzeń na kompie zakłuca pracę starych podzespołów dlatego tak się mogło stać lub zwykły przypadek w letni gorący dzień.

Marka zasilacza?

zasilacz -volcano

To załóż porządnie nową kartę GF8600GT do slotu, dysk systemowy - kabel sygnałowy odłączony

 

i

 

reset biosu

 

 

I powinieneś wejść do biosu.

 

Jak dalej to samo, możliwe, że to problem płyty głównej.