Komputer nie widzi karty graficznej

(Sebastian Bosak) #1

Kupiłem kartę gigabyteHD7770 jednak gdy ją podłączam mój komputer pisze, że nie ma sygnału (podłączam przez HDMI) usunąłem już stare sterowniki i mam pytanie czy mógłby ktoś mi opisać co zrobić aby karta zaczęła być widoczna.

(mrFreeze) #2

Napisz model płyty głównej. Proponuję zrestartować BIOS przez wyciągnięcie zworki na płycie głównej na 15 min.

(Sebastian Bosak) #3

Plyta Glowna: H61M-E33 (B3)

(witek-pl) #4

Podłącz monitor pod wyjście z karty graficznej DVI. Podejrzewam ze podłączasz pod HDMI na płycie głównej(?), z niej możesz korzystać pod systemem aby przełaczać obraz na wyjście inne niż monitor (np: TV). 

Czy karta nie wymaga przypadkiem dodatkowego zasilania? Podłączyłeś je?

(Sebastian Bosak) #6

Wejście DVI mam zajęte do TV, Tak podłączyłem obydwa źródła zasilania.

To przychodzi mi do głowy tylko sprawdzenie karty na innym komputerze. Wentylator(y) na karcie się załącza?

(Sebastian Bosak) #8

Tak wentylator się kręcił.

(JNJN) #9

Wypnij TV i podłącz monitor i sprawdź teraz.

(Sebastian Bosak) #10

Na DVI też nie działa więc po prostu po świętach oddam ją na gwarancję.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

(djosdanielos) #11

trudno uwierzyć żeby nówka karta nie działała , zanim oddasz ją to sprawdź u kogoś na innym PC

podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty ?twoja stara karta nie wymagała go ,ale ten radeon już tak ( kabel 6 pinowy z zasilacza podpinasz pod kartę ) do karty w pudełku powinna być dodana też przejściówka z molexa na 6 pin gdyby zasilacz nie posiadał takiego kabla ,najlepiej to sprawdź oba połączenia może 6-pinowy kabel z zasilacza jest uwalony ,w końcu to modecom.

zresetuj też ustawienia biosu przez wyciągnięcie na kilka minut bateryjki która znajduje się na płycie głównej.