Komputer nie widzi karty graficznej :/

Witam :slight_smile:

Mam problem, mam podłączoną kartę graficzną kablem DVI-D do monitora, ale komputer jej nie widzi :confused: Dlatego też wyskakuje mi błąd przy instalowaniu sterowników w którym, pisze “błąd instalacji pakietu”

I dlatego muszę używać zintegrowanej karty pamięci :(.

Proszę o pomoc !

 

Komputer:

Karta Graficzna [Gigabyte] Radeon R9 280 Oc 3G 384 64Bit DVI HDMI DP (GV-R928WF3OV-3GD)

Płyta Główna [AsRock] H81M-HDS

Zasilacz [silentumPC] Vero L1 500W VLI-500

Procesor [intel] Core i5-4460 3.20GHz LGA1150 BOX BX80646I54460 - Haswell Refresh 

System Operacyjny Win 7 64Bit

 

Chyba tyle potrzeba do rozwiązania problemu ? 

 

  1. Czy “Menadżer urządzeń” pokazuje jakieś niezidentyfikowane urządzenie?

  2. Czy “Wyszukaj nowe urządzenia” pokazuje cokolwiek?

  3. Sterowniki masz z netu, czy dołączone do karty?

  1. Tak “Inne urządzenia” ==> Nieznane urządzenie

  2. Gdzie to jest? :<

3.Dołączone do karty

 

  1. Nwm może się pomyliłem

2.Zestaw był poskładany na forum więc nie powinno być z tym problemu

  1. Masz kabel podłączony do karty czy do wejścia na płycie głównej?

  2. Do instalacji sterowników od AMD wymagana jest odpowiednia wersja systemu operacyjnego tzn. windows 7 SP1 lub 8.1 i zainstalowany .net framework.

 

pobierz najnowsze sterowniki ze strony amd.com

Kabel był podłączony do karty i do monitora, lecz nie działało nic więc podłączyłem ten kabel od monitora do płyty głównej

.net framework gdy chciałem zainstalować wyskoczyło że mam to już zainstalowane. Doszedłem do wniosku że muszę zmienić kabel.

  1. Upewnij się że karta jest prawidłowo włożona do slotu i podłączona do zasilacza kablami pcie 6 lub 8pin.

  2. Poszukaj w biosie opcji primary graphics adapter i upewnij się że jest ustawiona na pci express, następnie przełącz monitor do karty

 

 

Jeżeli powyższe kroki nie pomogły, to karta jest prawdopodobnie uszkodzona. 

W punkcie drugim jest pewien skrót myślowy, a nie mam pojęcia, ile masz doświadczenia. Bez owego skrótu będzie wyglądać to tak:

  • “Poszukaj w biosie opcji primary graphics adapter i upewnij się że jest ustawiona na pci express”, albo zmień na takie ustawienie, jeśli jest inaczej;

  • wyjdź z BIOS-u zapisując zmianę ustawień;

  • wyłącz komputer całkowicie (zasilanie z sieci);

  • “następnie przełącz monitor do karty” i włącz.

 

Jeśli karta nie padła na amen, to po włączeniu zasilania powinna się jakoś zameldować. Może ktoś ma taką kartę i poda tu informacje, czy ta karta się melduje na starcie.

 

Użyj pełnego edytora i w tytule wątku zmień “:/” na “GV-R928WF3OC-3GD”, więcej osób się odezwie.

Ale co mam włączyć ?

Drogi Kolego! Masz instrukcję do płyty głównej?

No tak mam GIGABYTE Graphics Cards|Quick Guide

aaaa do głównej spoko już wyciągam

i co mam znależć ? mam ASROCK H81M-HDS

poco mi instrukcja do płyty głównej ? 

Wrzuć screena z Menadżera Urządzeń. Rozumiem, że wiesz gdzie się podłącza monitor do tej karty Radeon R9 280? Z całym szacunkiem ale widziałem już gigantów. Na płycie głównej masz dwa wejścia obok siebie DVI i VGA. Oczywiście karta Gigabyte jest dużo niżej i tam podłączasz ten kabel? Rozumiem, że monitor to zintegrowanej karty podłączasz przez kabel DVI? Jeżeli tak to znaczy że kabel jest sprawny.

 

Jak nie wiesz jak wejść do biosu do tego będzie potrzebna instrukcja. Ogólnie Ci podpowiem F2, DEL, ESC tuż po włączeniu kompa klikasz kilka razy aż się włączy.

W instrukcji do płyty powinien być rozdział poświęcony opisowi BIOS-u, jak wejść, gdzie są jakie ustawienia i co znaczą, Na pamięć nie musisz się uczyć :smiley: , ale znać ten rozdział na tyle, by szybko znaleźć jakieś ustawienia, to konieczność, bez tego sam nie rozwiążesz żadnych problemów. Dodawanie karty graficznej też pewno jest opisane.

Taki menadżer

Proszę tego screena upnij gdzieś na www.fotosik.pl bo tutaj się nie ładuje. Przy okazji nie odpowiedziałeś na zadane pytanie odnośnie kabla.

Tak podłączam kabel do złącza DVI ja mam takie białe

Zły link do zdjęcia.

E?

Wrzucisz identyfikator sprzętowy tego nieznanego urządzenia?

Takie dwa mam : 

ACPI\INT33A0

*INT33A0

To nie grafika. Więc teraz pytanie czy wszystko jest dobrze podłączone. Patrzyłeś w ogóle do wewnątrz kompa? Nadal nie uzyskałem odpowiedzi nt. tego kabla DVI.