Komputer "nie widzi" karty graficznej

Mam taki problem: komputer nie czyta mi karty graficznej. W menedżerze urządzeń w kartach graficznych zamiast mojej (gtx 1060 6gb) wyświetla się “Podstawowa karta graficzna Microsoft”. Nie mogę wgrać sterowników poprzez menedżer urządzeń. Pojawia się wtedy : "System windows napotkał problem podczas instalowania oprogramowania sterownika dla urządzenia. System windows odnalazł oprogramowanie dla sterownika dla tego urządzenia ale napotkał błąd podczas próby zainstalowania go ", a pod spodem moja karta graficzna. Kiedy próbuje instalowania z płyty też jest błąd. Tak samo w przypadku instalowania że strony Nvidii. Mógłby ktoś coś zaradzić?

Co robiłeś, zanim karta zniknęła?

Był wgrywany system i formatowane wszystkie dyski. A no i zapomniałem dodać że na bardzo długo przed tym co dzieje się teraz, komputer regularnie crashował (błąd kernel power), zresztą teraz dzieje się to samo

Podaj dokładną specyfikację komputera. Nie zapomnij o zasilaczu :wink:

Procesor: Intel core i5 7400
Karta graficzna: gtx 1060 6gb
8gb ram
Płyta główna: MSI H110M PRO-VD PLUS
Zasilacz ATX-750

Najprawdopodobniej karta umierała (po losowych bsod, to może jej pamięci?) i w końcu wyzionęła ducha, ale może też to być wina zasilacza. Niestety to co napisałeś nie mówi mi nic. Otwórz obudowę i zrób zdjęcie tabliczki znamionowej.

Taki błąd to przy padniętej karcie. obraz da ale nic ponadto. I zasilacz tez mnie ciekawi.

VRAM do sprawdzenia:

Zasilacz to ostatnie guano, ale jeśli nawet podaje połowę deklarowanej mocy, to powinien wystarczyć na tę kartę (pod warunkiem, że na jej linii nie ma podłączonego niczego innego). Inna sprawa, jakiej jakości jest to napięcie. Jakieś piki i tętnienia mogły źle podziałać na delikatną elektronikę.
Zasilacz w pierwszej kolejności do wymiany.
Na nowym testuj pamięci programem, który polecił @anon67650823, ale chyba to bez sensu…

Zasilacz już był wymieniany jakieś pół roku temu, nic to nie dało

Robilem test vramu programem occt ale on też nie wykrywa mojej karty graficznej

Gorszego zakupu zrobić chyba nie mogłeś.

Nie masz przetestować jakimkolwiek programem, tylko tym podanym przez @anon67650823

Hmm, czy można zgłosić firmę Bandit Power o oszustwo w związku ze znakiem 80plus?

Nawet nie bardzo jest komu zgłosić, bo normalne sklepy tym nie handlują. Chyba tylko mirki z allegro ściągają z chin za miskę ryżu i sprzedają nieświadomym klientom.