Komputer nie widzi karty Lan

Witam:)

Mam pewien problem z którym się borykam 3miesiące. Mianowicie mam laptopa hp g5000(G5051EA). Oryginalnie był tu wgrany system VISTA potem wgrałem sobie tu XP, podczas kolejnego reinstalowania windowsa przypadkowo ukatualniłem sobie biosa i od tamtego czasu nie działa mi sieć LAN, tzn komputer nie widzi wogule zwykłej karty LAN tylko WIFI. Mało tego bios mam typu PhoenixBios i wydaje mi się dosyć okrojony(1.zakładka info o kompie data itp., druga zakładka zabezpieczenie hasłem, trzecia: język Wifi Enabled i boot, no i potem zapisywanie zmian). Gdy zainstalowałem sobie windowsa ściągłem wszystkie sterowniki z :

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 38〈=pl

to w menadżeże urządzeń nie ma żadnych pytajników tak jakby wszystko było ok, ale nie widać żadnej informacji o karcie lan tylko jest karta WLAN. Nie wiecie może co trzeba wgrać albo jaką nakładkę ściągnąć na tego biosa żeby działala karta LAN. Co dziwniejsze nie ma w tym biosie opcji włączenia LAN o którym czytałem już na innych forach, powinna być tam niby opcja Lan Enabled lub Onborad lan… ale tego nie ma tylko jest do WIFI. Ponadto dziwi mnie jeszcze sprawa gdy włącze opcje SATA :Enabled to nie startuje mi wogule windows tylko się resetuje komp. a gdy dam Disabled to się windows uruchamia. Jeśli możecie to pomóżcie . dzieki pozdrawiam

Możliwe, że karta uległa uszkodzeniu… Ściągnij jakiś LiveCD (np. Knoppix, albo uruchom Ubuntu 8.10 - “zwykły” start z płytki to tryb “live” i zobacz, czy “widać” kartę sieciową (LAN).

Rozumiem, że oczywiście masz świadomość istnienia przełącznika, który mógł się minimalnie przesunąć i nie ma styku? :wink: (wyłącznik karty LAN). Czy jesteś też pewny, że to nie kwestia jakiegoś medium w Twojej konfiguracji? (uszkodzony kabel LAN/port na switchu)?

a sprawdź czy w BIOSie nie masz wyłączonej karty sieciowej, to chyba najbardziej prawdopodobne jeżeli problem istnieje od momentu aktualizacji BIOSu

Przecież napisał, że nie ma takiej opcji…