Komputer nie widzi karty SD

Zakupiłem sobie kartę SD 64 GB w celu wgrania do niej muzyki do samochodu bo tam mi czyta tylko karty SD. Po włożeniu do czytnika kart i podłączeniu do portu USB komunikat włóż dysk do stacji dysków USB F. Zmiana portu nic nie daje - czytnik sprawny bo stare karty o mniejszej pojemności komputer czyta. Karta taka https://www.amazon.pl/dp/B00FMB995O?psc=1&ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details. Trzeba może ją sformatować ? Jeśli tak to jak?

Co to za czytnik kart? Najprawdopodobniej jest on kompatybilny tylko z kartami SD o mniejszej pojemności. Starsze czytniki nie czytają kart SDHC i SDXC.

Uniwersalny Czytnik Kart Pamięci SD microSD SDHC - Sklep, Opinie, Cena w Allegro.pl
Wystarczyło pewnie kupić kartę SDHC. Zwrot i wymiana pewnie już nie wchodzi w rachubę bo towar rozpakowany a znowu jakiś czytnik żeby mi to wczytał to nie wiadomo jaki…

A sprawdziłeś jakie max karty czyta to urządzenie w aucie ?
Bo jak nie ma obsługi 64GB to efekt będzie podobny jak z tym czytnikiem.

W opisie nie ma słowa o obsłudze kart SDXC więc obstawiałbym czytnik jako przyczynę - a dokładnie brak jego kompatybilności z kartami SDXC. Mam taki sam czytnik kupiony bardzo dawno temu, mój egzemplarz nie czyta nawet kart SDHC.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.