Komputer nie widzi karty sieciowej

Witam. Ostatnio rozkręciłem komputer, bo wymieniałem kartę graficzną. Po złożeniu i uruchomieniu komputera przestała kompletnie działać karta sieciowa. Nie wiem co się dzieję. Sciągałem już i instalowałem z płyt sterowniki, przekładałem kartę do innego wolnego miejsca. Nic nie działa. Czy możliwe, że karta się spaliła? Dodam jeszcze, że nową kartę graficzną i tak muszę odesłać, bo jest chyba za mocna dla mojego kompa i nie mam teraz ani nowej karty graficznej, ani internetu.

Bardzo proszę o pomoc, bo internet jest mi bardzo potrzebny.

Hej,

  • Czy w czasie uruchamiania systemu jakiekolwiek diody na karcie sieciowej się świecą?
  • Czy urządzenie w ogóle widoczne jest w menadżerze urządzeń - chociaż jako nieznane urządzenie?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Diody o ile wiem to się nie świecą (ale jeszcze sprawdzę na wszelki wypadek), a urządzenie według mnie jest nie widoczne, ponieważ teraz kompletnie kartę wyciągnąłem z komputera i nic tam nie ma, a jak jest wsadzona też nic nie ma. W menadżerze wyświetlają mi się dwie karty, Realte PCIE Gbe familly controler- o tej jest napisane że działa poprawnie i karta tunelowania teredo firmy Microsoft, gdzie piszę “Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)”.

Może raczyłbyś podać dokładne dane:

  • system  i liczba bit

  • model karty sieciowej

Hej,

Skoro karta nie jest widoczna w systemie, a diody w czasie startu się nie zaświecają choć na chwilę, to karta jest uszkodzona. Ewentualnie mogły uszkodzeniu ulec porty PCI/PCI-E.

Czyli jakaś karta sieciowa jest widoczna. Może po prostu na płycie głównej jest zintegrowana karta sieciowa. Możesz podać model płyty głównej? Pomóc może program CPU-Z.

Pozdrawiam,

Dimatheus

-system Windows 7, 64 bity

-na karcie jest napisane air live turbo G pci adapter, WT-2000 PCI

Zainstalowałem program ten, który poleciłeś. Podaję: Manufacturer- foxconn, model- H55MXV series 1.0

potrzebne jest coś jeszcze?

Hej,

Trzeba było od razu napisać, że chodzi o kartę WiFi.

Czy w menadżerze urządzeń są jakieś sprzęty z wykrzyknikiem bądź pytajnikiem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

z wykrzyknikiem jest karta tunelowania teredo firmy microsoft, ale nie wiem czy to jest ta karta, bo wyświetla się to nawet jak wyjmę ją z komputera. we właściwościach jest napisane: Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Karta teredo to karta programowa, nie fizyczna. Na tej radiówce też powinny być diody, jeśli się nie świecą, jest spalona lub uszkodzona. Odłącz komputer od zasilania (całkowicie od prądu), podłącz, odczekaj 20 minut, jak karta ruszy, to czip jest uszkodzony, jak nie, to karta jest spalona lub złącze PCI, jak pisano wyżej (wtedy sprawdź w innym komputerze, choć na innym slocie powinno działać, więc prawdopodobnie karta padła).

Hej,

 

Kartę tę w menadżerze urządzeń odinstaluj - następnie restart systemu; Windows powinien na nowo przypisać do karty programowej sterownik i wykrzyknik powinien zniknąć.

Karta ma diody w okolicach mocowania antenki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Działa!