Komputer nie widzi monitora po kablu HDMI

Witam, próbowałem już wszystkiego… 2 miesiace temu włączam rano komputer i ku mojemu zdziwieniu komputer nagle przestał wykrywać monitor po kablu HDMI, tydzien temu kupilem nowy kabel myśląc, że problemem mógł być kabel.

Niestety nic takiego nie miało miejsca… Instalowałem dosłownie setki różnych sterowników i nagle coś zadziałało, że pojawiał się obraz taki jak być powinien (poza ekranem ładowania Windowsa - wtedy pojawiał się tylko pasek ładowania systemu), ale nadal ani Realtek, ani karta graficzna, nic widnows nie widział głośników zamontowanych w monitorze Benq GW2760HM.

Instalowałem ten profil kolorów z płytki oraz te ustawienia, zabezpieczeń się nie da, mam najnowsze sterowniki od Nvidii, w nocy zrobiłem formata myśląc, że awaria minie, niestety teraz komputer w ogóle nie widzi monitora po HDMi, ani monitor PC. Serdecznie proszę o pomoc, nie mam głośników innych niestety.

Mój config:

procesor: Intel i5 2500k @4.0Ghz

karta : geforce gtx 560 Ti

płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Prosze o pomoc

Dodane 28.08.2013 (Śr) 16:53

Przy włączaniu komputera po kablu HDMI widać tylko ekran płyty głównej i pojawia się napis monitora sugerowana rozdzielczość monitora 1920x1080, potem widać pasek ładującego się Windowsa i potem monitor traci sygnał z komputerem albo na odwrót, jest napis: “Kabel sygn. nie podłączony”

A jak działa przez kabel VGA, DVI, bo może HDMI uszkodzone.

Zainstalowałem stare sterowniki od karty graficznej z zeszlego roku i odziwo komputer zaczął wykrywać monitor po HDMI, ale tylko do rozdzielczości 1024x… Wiec zainstalowalem sterowniki od monitora jeszcze raz i pojawilo sie full hd, niestety komputer nadal nie widzi glosnikow z monitora, a sterowniki od Nvidii odziwo wskazuja ze komputer jest polaczony po kablu DVI do monitora O.o

Oto screen:

http://pics.tinypic.pl/i/00438/hd6z8utfjk75.jpg

I ja osobiście nie łączę monitora z komputerem poprzez HDMI, bo są problemy z wejściem do biosu i trybem awaryjnym, tylko i wyłącznie przez kabel DVI, a drugi monitor lub TV dopiero kablem HDMI.

Mnie zależy na tym żeby podłączyć bo jedyne głośniki mam w monitorze i zależy mi na wykrywaniu ich przez kompa.

A co za problem głośniki z kartą połączyć kablem, powinien być w zestawie monitora.

wiem, ale mnie zalezy na hdmi

http://pics.tinypic.pl/i/00438/ci0mpfr9vyf5.jpg tutaj mendzer urządzeń zainstalowane sa sterowniki od Nvidii (nie najnowsze bo w ostatnich komputer w ogóle po ekranie ładowania nie widzi HDMI)

Ten monitor nie obsługuje dźwięku przez hdmi, musisz użyć osobnego kabla dla dźwięku.

Obsługuje, pol roku działało, bez głupich odpowiedzi.

Coś nie halo jest ze sterownikami monitora, tam powinien być model podany a nie rodzajowy monitor.

Coś za dużo masz tych HDMI audio. Ja mam tylko jedno.

Wychodzi że jest problem ze sterownikami karty albo z samą kartą (bardziej bym obstawiał).

Sprawdź jeśli możesz kartę w innym kompie, monitor też możesz.