Komputer nie widzi monitora

Cześć, mam nadzieję że mi pomożecie, bo ja już wychodzę sam z siebie.
Mianowicie przed świętami miałem problem z PC , więc zaniosłem go do serwisu. Diagnoza: coś z systemem + stary przegrzewający się zasilacz , więc podpieli mi nowy lepszy zasilacz oraz nowy system (win10). Przed awaria , korzystałem z 2 monitorów, monitor numer 1 podpięty był kablem HDMI- DVI ( HDMI w komputerze DVI w monitorze) a monitor numer 2 podpięty był kablem VGA z przejściówką od strony komputera. Dzisiaj odebrałem PC z serwisu , podłączam go tak jak zawsze , ale wyświetla mi się tylko monitor nr 2 ( VGA ) . Gdy mam podłączony tylko monitor nr 1 , na kablu DVI HDMI to obraz widać do momentu logowania się do windows, potem ekran czarny. Nie jest to wina monitora , bo ten sam monitor na kablu VGA działa. Jakieś porady ? Kabel DVI HDMI też działa , bo podłączałem monitor tym kablem do XBOXA. Wspomnę jeszcze że przed " serwisem " wszystko działało , na tych samych kablach , bez żadnej konfiguracji ani nic , poprostu podpinalem I działało . Z góry dzięki za pomoc , mam nadzieję że uda się rozwiązać ten problem bo ja już wychodzę z siebie .

Witaj @iwogrzech na Forum DobreProgramy

Napisz jaką masz kartę graficzną, płytę główną
Czy Windows jest całkowicie zaktualizowany?
Czy masz wszystkie sterowniki (płyta główna, karta graficzna) aktualne?

Pozdrawiam serdecznie
Julliusz