Komputer nie widzi mp4

Nie jestem pewny, czy to odpowiedni dział do takich spraw, ale przejdźmy do meritum.

Od momentu formatu PCta nie mogę połączyć mp4 z komputerem przez USB. Nie robiłem z nim nic takiego, przez co mógłby się choć trochę uszkodzić, najbardziej podejrzewam że to wina braku sterowników, albo coś.

Może coś więcej ? Zainstalowany system i jakie mp4 (model) ?

System: XP
mp4: Sencor SFP 5870 BBU

No skoro to od momentu przeinstalowania systemu na PC, to raczej wina PC.
Przenoszę z działu mobilnego do właściwszego.

Też tak myślałem, że wina leży po stronie PCta, ale jak to naprawić?

Hej,

Zainstalować sterowniki do odtwarzacza mp4.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jak uprzednio przed formatem był podłączany ? Czy w menedżerze urządzeń w systemie widnieje jako znak zapytania, jako niewykryty sprzęt ? Możesz wejść w jego właściwości i szczegóły i sprawdzić identyfikator i podać cały ? To jest pci ven z rev - ta najdłuższa.

Z menadżerem urządzeń wszystko w porządku, a gdy podłączam mp4 do komputera, ten się ładuje, ale nic poza tym. Mimo tego, podaję identyfikatory moich dwóch głównych koncentratorów USB.

  1. USB\ROOT_HUB&VID10DE&PID03F1&REV00A3
  2. USB\ROOT_HUB20&VID10DE&PID03F2&REV00A3

@Dimatheus, żadnych sterowników w pudełku nie ma, choć opakowanie oryginalne, tak samo z ich stroną, tam też nic nie ma.

To chyba to, ale sprawdź instalując :

http://www.download.net.pl/414/VIA-USB-20-Driver/

Ciężko dostępne, więc i linki nie do producenta, lecz do w miarę zaufanych portali. Pobrać bezpośrednio chyba sobie poradzisz i zainstalować. Potem sprawdź czy wykrywa twoją mp4.

“Kreator instalacji nie odnalazł w systemie obsługiwanego sprzętu. […]”

Wrzucam typy połączeń USB w moim mp4:

  • Normalne
  • Podłączenie MS
  • Zaszyfrowany
  • Mikro SD
    nie mam włożonej karty pamięci do mp4, bo sam ma swoją pamięć wbudowaną.

A czy wyświetla ci jako nie wiem, np jako nieznane usb, nośnik, etc z wykrzyknikiem i itp ? Jest mało informacji, aby można było dokładnie zdiagnozować problem.

Po podłączeniu żadne powiadomienie z paska nie wyskakuje.

wsadz do innego portu usb

jak nie widzi to jeśli to win xp to daj sp3 i sterownik płyty głównej a i kodeki !
Win7 wykrywa praktycznie wszystko , potrzednie są upośledzone i trzeba ręcznie instalować lub wskazywać foldery !
Linux też sam wykryje bez problemu !
Możesz przecież mieć dwa systemy obok siebie (grub2.0 daje możliwość skinów nie będzie szpeciło czarno białą listą)

Mam sp3, podłączyłem do innego portu, to samo co wcześniej.

Hej,

To spróbuj skorzystać z innego przewodu USB. Każde urządzenie powinno być jakoś widoczne w menadżerze urządzeń, gdy zostanie podłączone. W najgorszym wypadku powinno być widoczne, gadki urządzenie nieznane.

Co do rodzaju połączenia wybierz normalne bądź MS.

Pozdrawiam,
Dimatheus