Komputer nie widzi myszki usb

Hej!

Wczoraj zaczęły mi się problemy z myszką usb. Modelu nie mogę podać, nie mam opakowania, myszka kupiona w zestawie z torbą na laptopa. Na stronie producenta Trust jej w ogóle nie wyszukuje po numerze produktu (15858) a to jedyne co o niej wiem.Przestała działać w porcie usb, w którym dotychczas ją używałam. Nie świeciła się ani kursor się nie przesuwał. Podpięłam ją później pod port po lewej stronie i o dziwo działała. Ale po lewej stronie mnie nie urządza :wink: Za radą koleżanki oraz na innym forum zrobiłam tak:

"Start - Uruchom - wpisujesz compmgmt.msc

Wybierasz Menedzera urzadzeń a nastepnie Mysz i inne urzadzenia wskazujace. Powinno rozwinac sie menu a w nim twoja mysz. Jezeli nic tam nie ma patrz Ostatni punkt. Jezeli natomiast urzadzenie zostalo wykryte poprawnie klikasz na nim prawym przyciskiem myszy i:

  • sprawdzasz stan urzadzenia (pierwsze okno),

+wybierasz zakladne sterownik i probujesz aktualizowac/odinstalowac i zainstalowac sterownik na nowo."

nic to nie dało, myszka przestała działać nawet w drugim porcie USB, to samo po restarcie lapka. Dodadtkowo teraz jak wchodzę w menadźera urządzeń to jej nie ma w ogóle więc jak mogę zainstalować na nowo ten sterownik? Po restarcie kompa i wpięciu myszki ponownie w port USB system nie zaczął automatycznie szukania/pobierania/instalacji sterownika, w ogóle nie zareagował…

A, dodam, że w tym prawym porcie USB, w którym mysza nie dzialała Pen drive działał bez zarzutu.

Może to ważne, więc dodam, że mam Windows 7

  • Wejdź start ->uruchom wpisz services.msc

  • poszukaj na liście usług usługi o nazwie “Dostęp do urządzeń interfejsu HID” (lub podobna nazwa) i kliknij ją dwa razy lewym żeby sprawdzić jej stan. Jeśli jest stan uruchomiona i automatyczna to zatrzymaj ją następnie uruchom ponownie. Jeśli jest wyłączona to włącz ją i ustaw tryb działania na automatyczna i uruchomiona. Po tych zmianach uruchom ponownie komputer, podłączaj urządzenia usb jeszcze przed włączeniem komputera. Jeśli mysz nie wykrywa się automatycznie jako nowe urządzenie to prawdopodobnie sterownik do tego urządzenia już jest obecny i pracuje w systemie stąd brak jest wykrywania go przez system jako nowy. Drugim sposobem jest odmontowanie w systemie wszystkich urządzeń usb i ponowne uruchomienie komputera. Jest oczywiście możliwość, że mysz jest uszkodzona i trzeba bedzie wymienić ją na nową. Polecam produkty marki A4Tech.

Zrobiłam to pierwsze i niestety nie działa.

“Drugim sposobem jest odmontowanie w systemie wszystkich urządzeń usb i ponowne uruchomienie komputera.” tzn jak to zrobić?

Wydaje mi się ,że nie jest całkiem uszkodzona, skoro dzialała w 2/3 portach usb

Dodane 16.01.2012 (Pn) 15:53

Zaskoczył po 2gim resecie. Właczyło się instalowanie sterownika jednak zakończyło komunikatem “urządzenie odłączone” . W menadżerze urządzeń myszki nie ma.