Komputer nie widzi nagrywarki


(GriX) #1

Witam! Od jakiegoś czasu mam kłopoty z nagrywarką LG. Otóż czasami bios nie wykrywa nagrywarki i komputer uruchamia się przez to 2-3 min (normalnie 20s). Po uruchomieniu w systemie nie widać nagrywarki. Czasami pomoże reset, czasami potrzeba z dziesięć, a czasami działa dopiero po uruchomieniu komputera następnego dnia. Czy to wina sprzętu, czy czegoś innego?


(Newtesteroneacc) #2

Kabel podpięty dobrze pod płytę/nagrywarkę?


(GriX) #3

Tak, próbowałem zmieniać porty, nie pomogło.


(piotr8989) #4

nagrywarka nie jest droga. ja niedawno kupiłem kompa i też to miałem. Na początku ładnie wszystko. Mam dysk ssd wiec komp uruchamia się rakieta aż tu nagle 2 -3 min. na początku niezczaiłem o co chodzi później patrze że raz jest a drugi niema nagrywarki. Na gwarancji to wymienił na inną i spokój. a tak już się wkurzałem że może jakiś wadliwi dysk ssd kupiłem. czasem jak zmieniłem kable to się pokazywała żeby za 2 dni znowu mieć ten sam problem.


(falcon89) #5

Jaki masz zasilacz?

Podepnij inny kabel zasilający.

Zmień port (SATA) do którego podłączona jest nagrywarka (możesz też zmienić kabel sygnałowy SATA).


(Dimatheus) #6

Hej,

Ewentualnie możesz spróbować zaktualizować firmware nagrywarki. A jeśli to nic nie da, to reklamacja. Generalnie reklamowałem już 2 nagrywarki LG i za każdym razem dostawałem, nowiutką nagrywarkę. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


#7

GriX , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038