Komputer nie widzi nagrywarki

Witam! Od jakiegoś czasu mam kłopoty z nagrywarką LG. Otóż czasami bios nie wykrywa nagrywarki i komputer uruchamia się przez to 2-3 min (normalnie 20s). Po uruchomieniu w systemie nie widać nagrywarki. Czasami pomoże reset, czasami potrzeba z dziesięć, a czasami działa dopiero po uruchomieniu komputera następnego dnia. Czy to wina sprzętu, czy czegoś innego?

Kabel podpięty dobrze pod płytę/nagrywarkę?

Tak, próbowałem zmieniać porty, nie pomogło.

nagrywarka nie jest droga. ja niedawno kupiłem kompa i też to miałem. Na początku ładnie wszystko. Mam dysk ssd wiec komp uruchamia się rakieta aż tu nagle 2 -3 min. na początku niezczaiłem o co chodzi później patrze że raz jest a drugi niema nagrywarki. Na gwarancji to wymienił na inną i spokój. a tak już się wkurzałem że może jakiś wadliwi dysk ssd kupiłem. czasem jak zmieniłem kable to się pokazywała żeby za 2 dni znowu mieć ten sam problem.

Jaki masz zasilacz?

Podepnij inny kabel zasilający.

Zmień port (SATA) do którego podłączona jest nagrywarka (możesz też zmienić kabel sygnałowy SATA).

Hej,

Ewentualnie możesz spróbować zaktualizować firmware nagrywarki. A jeśli to nic nie da, to reklamacja. Generalnie reklamowałem już 2 nagrywarki LG i za każdym razem dostawałem, nowiutką nagrywarkę. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

GriX , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038