Komputer nie widzi napedu

Od kilku dni moj komputer nie widzi napedu. Stalo sie to nagle, instalowalam program do aparau cyfrowego i obrobki zdjec oczywscie z plyty i nagle po automatycznym restarcie naped zniknal. Widze go w menadzeze urzadzen z jakims wykrzyknikiem na zoltym trojkacie, ale nic wiecejnie moge z tym zrobic. Pojawia mi sie komunikat ze czegos brakuje (kod 39) Pomocy, juz na prawde nie wiem co i jak zrobic

dziekuje :slight_smile:

Przyczyną tego stanu rzeczy jest oprogramowanie służące do nagrywania płyt CD/DVD. Aplikacje tego rodzaju instalują często między sprzętem a systemem operacyjnym dodatkowy sterownik napędu, który powoduje występowanie konfliktów i w rezultacie może prowadzić do zniknięcia nagrywarki z okna Mój komputer.

Aby pozbyć się problemów, uruchom Edytor rejestru i wejdź do klucza:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

W nim zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń.

Po restarcie nagrywarka/napęd CD lub DVD powinny być dostępne bez żadnych problemów.

probuje tyle tylko ze po znalezieniu :

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

nie widze nic w stylu UpperFilters czy LowerFilters. Mam tylko

0000

0001

0002

0003

0004

properties

Musisz poszukać u mnie to jest więc i u ciebie też powinno być

czegokolwiek nie rozwine mam same cyferki, mam je skasowac czy nie? nic innego nie widze. A nie powiedzialam jeszcze ze mam Viste, moze to ma jakies znaczenie?!nie wiem nie mam pojecia…

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 18:59 został dopisany post przez tisha_mloda22

czegokolwiek nie rozwine mam same cyferki, mam je skasowac czy nie? nic innego nie widze. A nie powiedzialam jeszcze ze mam Viste, moze to ma jakies znaczenie?!nie wiem nie mam pojecia…

0000…0004 to są dalsze klucze. Zobacz do prawego okna, tam będzie np LowerFilters

Możesz też spróbować odinstalować urządzenie z systemu w Menadżerze urządzeń,uruchomić ponownie kompa i powinno być dobrze.

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie będą wpisy

WIELKIE DZIEKI WROCIL NA SWOJE MIEJSCE PRZEZNACZENIA :lol: =D> =D>