Komputer nie widzi napedu

(U Parciusze K) #1

Od kilku dni moj komputer nie widzi napedu. Stalo sie to nagle, instalowalam program do aparau cyfrowego i obrobki zdjec oczywscie z plyty i nagle po automatycznym restarcie naped zniknal. Widze go w menadzeze urzadzen z jakims wykrzyknikiem na zoltym trojkacie, ale nic wiecejnie moge z tym zrobic. Pojawia mi sie komunikat ze czegos brakuje (kod 39) Pomocy, juz na prawde nie wiem co i jak zrobic

dziekuje :slight_smile:

(huber2t) #2

Przyczyn膮 tego stanu rzeczy jest oprogramowanie s艂u偶膮ce do nagrywania p艂yt CD/DVD. Aplikacje tego rodzaju instaluj膮 cz臋sto mi臋dzy sprz臋tem a systemem operacyjnym dodatkowy sterownik nap臋du, kt贸ry powoduje wyst臋powanie konflikt贸w i w rezultacie mo偶e prowadzi膰 do znikni臋cia nagrywarki z okna M贸j komputer.

Aby pozby膰 si臋 problem贸w, uruchom Edytor rejestru i wejd藕 do klucza:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

W nim zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usu艅.

Po restarcie nagrywarka/nap臋d CD lub DVD powinny by膰 dost臋pne bez 偶adnych problem贸w.

(U Parciusze K) #3

probuje tyle tylko ze po znalezieniu :

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

nie widze nic w stylu UpperFilters czy LowerFilters. Mam tylko

0000

0001

0002

0003

0004

properties

(huber2t) #4

Musisz poszuka膰 u mnie to jest wi臋c i u ciebie te偶 powinno by膰

(U Parciusze K) #5

czegokolwiek nie rozwine mam same cyferki, mam je skasowac czy nie? nic innego nie widze. A nie powiedzialam jeszcze ze mam Viste, moze to ma jakies znaczenie?!nie wiem nie mam pojecia.....

W dniu 22.04.2008 , o godzinie 18:59 zosta艂 dopisany post przez tisha_mloda22

czegokolwiek nie rozwine mam same cyferki, mam je skasowac czy nie? nic innego nie widze. A nie powiedzialam jeszcze ze mam Viste, moze to ma jakies znaczenie?!nie wiem nie mam pojecia.....

(Cosik Ktosik) #6

0000..0004 to s膮 dalsze klucze. Zobacz do prawego okna, tam b臋dzie np LowerFilters

(Wladek1712) #7

Mo偶esz te偶 spr贸bowa膰 odinstalowa膰 urz膮dzenie z systemu w Menad偶erze urz膮dze艅,uruchomi膰 ponownie kompa i powinno by膰 dobrze.

(mysz 1) #8

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie b臋d膮 wpisy

(U Parciusze K) #9

WIELKIE DZIEKI WROCIL NA SWOJE MIEJSCE PRZEZNACZENIA :lol: =D> =D>