Komputer nie widzi pada pod gameport

Chcę podpiąć pada pod gameport. Nie mam takiej wtyczki w płycie głównej, więc wpiąłem starą kartę dźwiękową Creative CT4810. Dźwiękówka zainstalowała się prawidłowo, ale pada w ogóle nie widzi. Sterowniki znalazłem dwa. Jeden zainstalował się bez problemów, ale pad ciągle nie działa, a drugi instalator wymagał wskazania urządzenia, więc z instalacji nici. Nie wiem jak go zmusić do pracy…:confused:

edit

Pogrzebałem trochę w menedżerze urządzeń i teraz gdy wejdę w Panel sterowania - Kontrolery gier, przy wyborze niektórych rodzajów kontrolerów, czy przy stworzeniu niestandardowego, nie krzyczy już, że jest Brak połączenia, tylko OK, ale sprzętu nie da się skalibrować. W ogóle nie reaguje na przyciski. Ktoś ma może jakiś pomysł?

Hej,

Pierwsze i najważniejsze - jaki system?? Jeśli Vista lub nowszy, to niestety nie uda Ci się zdziałać zupełnie nic, gdyż w systemach tych MicroSoft zrezygnował z obsługi portu Joystick’a Midi. :expressionless:

Pozdrawiam,

Dimatheus

System to XP. Udało mi się pada uruchomić na starym sprzęcie z gniazdem gameport w płycie głównej. Na moim Creativie nie daje oznak życia, poza tym że Kontrolery gier w Panelu sterowania mówią, że jest podłączony.

Hej,

Karta, którą posiadasz, to tak naprawdę Creative Ensoniq AudioPCI. Bardzo łatwo to stwierdzić na podstawie kodów poszczególnych kart dźwiękowych dostępnych tutaj. Skoro więc masz taką kartę, warto zainstalować do niej sterowniki producenta - być może na nich pad zacznie działać poprawnie. Wspomniane sterowniki do Twojej karty znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus