Komputer nie widzi pamięci RAM

Witam :slight_smile:

Mój brat marudzi mi żebym mu dokupił pamieć RAM (1gb), bo chce mieć 2GB. Jego płyta główna to AsRock K7S41GX. Problem jest w tym, że jak znalazłem gdzieś w domu DDR 256 i włożyłem je do płyty to komp widział tylko te 1GB które jest zamontowane, a tych 256 MB-ów już nie widział. DDR 1024 to GoodRam, a DDR 256 to chyba Kingston (obecnie nie mam tej pamięci, ponieważ dałem koledze żeby sprawdził czy u niego działa). I nie wiem czy iść kupić czy nie. Problem tkwi w tym, że pamięci są innej firmy czy może to coś innego? Płyta główna ma ok. 2 miesięcy.

powodem takiego zachowania może być niekompatybilność pamięci, różne parametry, stara kość za wolna do tej1gb, lub kość uszkodzona.

technik jak zawsze w temacie więc słuchaj się technika

Można było też wyjąć 1GB i zostawić tylko 256.

Jeżeli kupię DDR 1024 z tymi samymi parametrami to będzie wszystko w porządku?

zajrzyj do manuala,ale powinno być ok.

Przełóż jeszcze tą dobrą kość do drugiego slotu bo niezbadane są wyroki rzeczy martwych. Może płyta główna, mówiąc brzydko, wali w człona. Jednak skłaniam się do niekompatybilności pamięci.

Przekładałem te 1GB do drugiego slotu i działa. :wink:

No więc najlepiej byłoby kupić kość o tych samych parametrach, a jeszcze lepiej byłoby mieć możliwość sprawdzenia tej kości. Powinno grać.