Komputer nie widzi pamięci RAM

Mam dwie kości RAM 1GB i 512MB z czego komputer nie widzi 512, BIOS także nie widzi 512 ale program everest home edition pokazuje że są wpięte dwie kości i wyświetla dokładne ich dane wiec nie wiem co jest grane.

karol007555 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Spróbuj zaktualizować BIOS. Jeżeli to nie pomoże to spróbuj zmienić ustawienia w Windows -> msconfig -> rozruch -> opcje zaawansowane -> tutaj ustaw ilość pamięci, zastosuj ustawienia i zrestartuj komputer.

Może przed aktualizacją bios jak sugeruje Pan thommy181 , na próbę użyj tylko tą 512 czy wtedy będzie widoczna albo przełóż do innego gniazda. Może wsadziłeś do gniazd jakby miały pracować w dualu naprzykład o tym samym kolorze gniazda 1 i 3 to może do 2 albo 4 gniazda. Dopóki nie jest widoczne w biosie to nie wiem czy ustawienia w systemie coś dadzą ale spróbować można co masz do stracenia . Jak wsadzanie do innych gniazd nie spowoduje że będzie widoczne w biosie. Czy sprawdzaleś w specyfikacji płyty czy ta pamięć rodzaj jest obsługiwana tak bylo od początku czy po jakimś czasie uzytkowania przestalo widzieć. Bo nie wiemy na czym stoimy ewentualne kość mozna sprawdzić na innym komputerze jak jest możliwe .

BIOS mam już zaktualizowany do najnowszej wersji, w opcji rozruchu po zmianie wartości liczbowej pamięci automatycznie wraca ona do domyślnych ustawień.

Dodane 27.08.2012 (Pn) 20:11

Kości są na pewno sprawne bo chodzą na innej płycie głównej, płyta główna ma 2 sloty na ram, ale zauważyłem że jeden slot chyba nie działa gdy włoży się do niego którąś z kości i komputer nie odpala ale gdy kości są dwie komputer odpala i używa tej z działającego slotu. Tylko męczy mnie fakt że everest widzi obydwie kości wiec chyba musi to jakoś działać.

Rozumiem rozumowanie ale może tak być że jest informacja ale fizycznie nie działa. W tym przypadku nie sama część kość a wina uszkodzenie slotu. Chyba żeby była specyficzna płyta główna i jest zworka która wyłącza drugi slot . To by trzabyło przestudiować instrukcję płyty głównej ale nie słyszałem o zworkach wyłączających dany slot pamięci czy by takie były ?.