Komputer nie widzi partycji dysku

Witam.

Byłem u kuzyna, podłączyłem u niego mój dysk 500gb. Wczesniej instalowałem system na jego dysku i też nie wykrywało partycji z danymi. Okazało się, że nie była ustawiona literka dysku więc to zrobiłem i działa. Lecz mojego dysku w ogóle nie wykrywało. Włączyłem dysk u siebie i normalnie się włączył lecz nie widac 2giej partycji, jest tylko systemowa. W “Zarządzanie dyskami” Nie da się zmienić partycji a w programie “MiniTool Partition Wizard” jest ona wykrywana i da się sprawdzić dane, ale gdy ustali się literkę i da “Apply” dzieje się tak samo i przy dysku dalej jest *.

Co zrobić z tą partycją aby się ona pojawiła?

Kliknij na niej (na tym polu 365 GB w Zarządzaniu dyskami) prawym klawiszem myszy i sprawdź jakie możliwości Ci zaproponuje menu kontekstowe. Jeśli będzie pozycja “Zmień literę dysku…”, to ją wskaż. Może da się “zmienić”, czyli raczej dodać literę?

Teraz wywaliło BSoD. I przy właczaniu pisze, że brak BOOTMDR czy coś takiego.

Przeczytaj: Komunikat o błędzie systemu Windows „Brak Bootmgr. Naciśnij Ctrl+Alt+Del, aby zrestartować”

No ale co przed tym zrobiłeś? Dodałeś literę do partycji, czy BSOD wyszedł samoczynnie?

Chciałem dać partycje dysku tego co nie wykrywalo na active w programie.minitool i wywalilo bsod.

No to się nie dziw! Żadna z Twoich partycji nie może być oznaczana jako aktywna! Radziłem wyżej inaczej…

To mam wszystkie dezaktywować? Literki się nie dało ani zmienić, ani przypisać bo wywalało błąd.

Wyjątkiem jest Zastrzeżona przez system (100 MB). Ta jest uaktywniona przez system i tak ma być.

Partycja działała poprawnie dopóki nie podłączyłem dysku do innego komputera. Poza tym jak napisałem w programie “mini tool…” Dało sie “włączyć” dysk i pokazywało wszystkie dane.

Dodane 10.04.2013 (Śr) 16:47

i48.tinypic.com/dg6m1z.jpg nie wiem czy było widać na stronie screen z programu ponieważ na telefonie zdj jest ucięte.

Dodane 10.04.2013 (Śr) 16:56

Problem rozwiązany, dałem 2 partycje jako “none” a tą zastrzeżona jako “active” i wszystko wróciło do normy, działają oba dyski.