Komputer nie widzi pendriva

(Damianpempek53) #1

Witam , wczoraj gdy do komputera podłączony był pendrive pokazał mi się bluescreen i od tamtego momentu pendriva nie jest wykrywany przez komputer ani przez żadne programy. W dodatku gdy chcę uruchomić komputer z pendrivem pod usb to proces uruchamiania tak jakby się zacinał i nie da się włączyć komputera i system dalej sie uruchamia  gdy odepnie się pendriva. Dodam że to nie wina komputera. Próbowałem już wielu programów i żaden nie pomógł . Czy miał ktoś kiedyś podobny problem ?

(Niewiadowski) #2

Pen działa na innym kompie a USB w notku ok?

(Damianpempek53) #3

Nie działał na lapku kolegi , nie wyświetla się także w zarządzaniu dyskami ani w żadnym innym programie. Mam też drugiego pendriva i on działa normalnie . 

(scripter1) #4

No to prawdopodobnie pendrive zdechł.

(Niewiadowski) #5

Sam prawie doszedłeś do rozwiązania :slight_smile:

(Damianpempek53) #6

Chciałem się upewnić czy może coś przeoczyłem ale próbowałem chyba wszystkiego i nie mam pojęcia dlaczego takie coś sie stało bo wszystko było ok tylko nagle bluescreen i nie działa ;d

(scripter1) #7

Cóż, pendrivy też mają ograniczoną trwałość i w końcu przestają działać.

Te tanie producentów No-Name czy nawet niektórych znanych producentów szybciej padają (ostatnio krążą takie opinie o firmie Emtek Która znana była raczej z dobrych produktów).

Pendrive może paść np. od odłączania go bez wcześniejszego użycia ikony bezpiecznego usuwania sprzętu, z tego co słyszałem nie ma problemów z pendrivami formatowanymi na system plików FAT ale te z systemem plików NTFS są na to bardzo wrażliwe.

Inną przyczyną może być zmiana systemu plików an penie na inny niż był domyślnie.

(Damianpempek53) #8

Gdyby to był mój pendrive to bym sie tak nie bawił żeby go naprawić ale tak sie składa że to Sony 32 Gb ,który pożyczył mi kumpel żebym wgrał mu kilka rzeczy

(scripter1) #9

To może napisz czego już próbowałeś.

Czy jak podłączasz pena dzieje się cokolwiek - pojawia się dźwięk typowy przy podłączaniu urządzeń lub jakiś komunikat, czy w menedżerze urządzeń pojawia pen lub jakieś niezidentyfikowane urządzenie, jakaś reakcja pena (np. świecenie diody jeśli taką posiada)?

Jeśli nie pojawiają się żadne objawy jakiejkolwiek reakcji na podłączenie to nie ma żadnego punktu zaczepienia żeby znaleźć przyczynę.

(Damianpempek53) #10

Pendrive wyświetla się w menadzerze urządzeń pod nazwą Sony Storage Media Usb Device. Próbowałem wykryć pendriva różnymi programami spróbować go sformatować ale wszystko na nic. Dioda miga gdy jest podłączony. Na lapku z win 8 było słychać dzwięk przy podłączeniu u mnie go nie ma. Znalazłem też numery Pid i Vid  i pobrałem program smi_mptool  ale w nim pendriva też nie wykrywa. 

(scripter1) #11

W takim razie są jeszcze jakieś szanse.

Możesz podać nazwy tych programów?

Czy próbowałeś HP USB Disk Storage Format Tool ( http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool,Program,Windows,27581.html)? Podobno jest najlepszy.

(Damianpempek53) #12

Tak tego programu co podałeś użyłem jako 1 ale nic nim nie zrobie bo nie wykrywa pendriva. Używałem też Check Flash , USBDeviev , flash drive information extractor.

(scripter1) #13

W takim razie ja ci już nic więcej tu nie pomogę.

Możesz jeszcze spróbować na innym komputerze coś zdziałać tymi programami, lub użyć jakiegoś linuxa (np. jakiejś dystrybucji Live) żeby go sformatować, może się uda coś z nim zrobić.

(rgabrysiak) #14

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

(Gryf00n) #15

Do załadowania nowego softu dla kontrolera najlepiej używać system XP, ponieważ nowsze odsłony okien mają problemy z obsługą tego typu narzędzi,

wyszukiwarki

http://www.usb-disk.ru/prog.php

http://flashboot.ru/iflash.html

W przypadku pernamentnego zawieszenia kontrolera nawet po załadowaniu nowego firmware nie zawsze można doprowadzić do ponownego uzytkowania pena,

w takich wypadkach pozostaje tylko fizyczna ingerencja w PCB