Komputer nie widzi pendrive'a

Jak w tytule nadmieniłem mój system nie widzi pendrive’a. Mam system Windows XP z SP3 i teraz dopiero mi stwarza problemy z otworzeniem pendrive’a. Nie wiem co to się stało. Przecież nie tak dawno mi chodził

Ponad to mam dysk zewnętrzny, który normalnie komputer widzi i nie ma z nim żadnych kłopotów i też pod port USB.

Gdzieś tu widziałem jakiś temat o tym, testowałem to, ale również mi z tym nic nie wychodzi.

To coś z plikiem fix.reg, który już sobie utworzyłem, ale nadal występuje ten problem, takze to nie wiele dało.

Tak samo płyty DVD - to normalnie działa, a CD nie. CD - RW też działa.

Coś jest z tymi sprzętami. Dopiero co była wymieniana plyta główna, starowniki wydają się ok

Czy ktos mi pomoże w rozwiązaniu tego kłopotu?

Czy po zmiani płyty głównej reinstalowałeś cały system operacyjny (windows)?

Czy masz możliwość sprawdzenia pendrive w innym komputerze np u kolegi ?

Właśnie nie instalowałem systemu od początku. To mi ktoś to robił, bo ja się na tym nie znam. Ale system normalnie się otworzył. Nie sprawiał żadnych kłopotów.

Sterowniki tez wydają mi się ok, choć sa ściągnięte z sieci, bo tak samo nie moge odpalić płyty z nimi. Oczywiście mam oryginalne zakupione z płytą, ale też są kłopoty z nią. Nie ma tylko kłopotów z DVD, no i ewetualnie CD-RW

Pendrive nie mam gdzie sprawdzić na innym kompie, nie mam takich znajomości, choć po wymianie płyty głownej informatyk włączył pendrive i mu odpadliło. Niby wszystko było ok, poza CD-R

Mój potem też odpalił, ale to było tylko jakiś czas, a potem zgasł.

Ale dziwi mnie to, ze dysk zewnętrzny chodzi, tak samo pod USB, a przeciez wydaje mi się, ze powinno być odwrotnie

System wydaje się ok, chyba nawet lepszy niż był

Moim zdaniem to system się “sypie” albo twój pendrive ci “padł” jak i nagrywarka nawala… bo skoro nie czyta cd a dvd i cdrw widzi to znaczy że są kłopoty ze sprzętem. Jeśli masz możliwość to tak na szybko polecam ściągnąć z sieci linux live CD (tzn wkładasz CD/DVD do napędu i się system uruchamia z płyty bez instalacji). Polecam np KNOPPIX i tam sprawdzić czy ci będzie widział tego pendrive i czytał CD. Jeśli tak to odpowiedź jest prosta - reinstalacja windows. Jeśli nie to masz problemy ze sprzętem.

Knoppix można pobrać np tutaj: http://knoppix.7thguard.net/

Sprawdź czy nie potrzebujesz uaktualnić BIOS.

Pozdrawiam!

Bios był uaktualniony

Wydaje mi się, że ten sam pendrive, z którym mam teraz takie kłopoty z otwieraniem się, kiedyś też nie chcial mi się otwierać. Ktoś na forum tylko nie tu, podrzucił mi plik w postaci rejestru i to naprawiło, ale jeśli chodzi o pendrive.

Także wydaje mi się, ze to coś musi być w rejestrze

Raz system widzi to, drugi raz nie

Napisalem kiedyś maila do firmy, z której pochodzi ten pendrive i zaproponowali mi się udać do sklepu po wymianę, ale zaraz po tym pendrive mogłem już uruchomić.

Jak nadmieniłem ktoś na forum podrzucił mi plik z rejestrem, ale nie na tym forum, to było na innym i wtedy odzyskałem całą zawartość pendrive.

Nie pamiętam co to było wtedy, być może by warto do tego powrócić :wink:

Może spróbuj odinstalować sterowniki przez usbdeview - komputer-nie-widzi-pendrive-t322513.html Nastepnie podłacz pendrive ponownie, może go poprawnie wykryje.

zapoznaj się z tym:

port-usb-nie-wykrywa-urzadzenia-t335022.html

tego jeszcze nie przerabiałem, moze warto. Coś tu musi być, skoro nie tak dawno otwierałem, a teraz nie i podobno nie trzeba wcale instalowac od nowa systemu. System jest sprawny, a to że jeden pendrive mi się otwiera normalnie drugi nie, bo mam w sumie 2.

Jeden nie ma sprawy, otwiera mi się śmiało, drugo niestety nie zawsze zaskakuje.

A może blokuje Ad-Aware :?: