Komputer nie widzi płyt cd i dvd

Witam mam taki oto problem. Mam zainstalować na komputerze świeży system xp pro. Jednak pojawił się problem. Tacka nagrywarki DVD się wysuwa wkładam płytę i dalej nic. Tzn komputer nie widzi płyty tak jakby jej nie było, nie widzi żadnej płyty ani cd ani dvd. Zmieniałem taśmy itd i nic. Wygląda że zasilanie nagrywarki jest ale płyt nie widzi, zaznaczam, ze nagrywarka jest sprawna działa i czyta płyty po podłączeniu do innego komputera. Proszę o pomoc i jakieś pomysły co to może być. Na komputerze jest zainstalowany system xp pro. Pozdrawiam sebcioseb

Może uszkodzone masz wejście IDE, spróbuj przepiąć do innego wejścia.

Próbowałem i nic, wezmę inną nagrywarkę spróbuję podpiąć może jakieś cuda i będzie działała.

A zobacz czy jest widoczna nagrywarka w menedżer urządzeń w rozwijanej listy stacja dysków cd, dvd, czy w oknie mój komputer jest ikona stacji cd ,dvd . Jak następuje uruchomianie komputera i pojawiają się ekrany startowe takzwana procedura POST czy na jednym z obrazów pojawia się nazwa napędu no i mozna zobaczyć czy w biosie jest widoczne.

ok spróbuję jak wrócę z pracy

Dodane 04.08.2012 (So) 11:03

Witam ponownie, problem wygląda dokładnie tak: komputer nie widzi żadnej nagrywarki, podłaczam nagrywarke na taśmie tej sanej co dysk to w ogóle dysku nie wykrywa. Gdy odepnę nagrywarke jest ok, komp sie uruchamia bez agrywarki. Druga taśma jest podpięta do kontrolera IDE na płycie do stacji dyskietek. Wiec teraz nie wiem gdzie podpiac tą nagrywarke proszę o rady, może tzreba nowy kongtroler,ale co dziwne wiem że ta nagrywarka działa,ą wczesniej podobno na tym kompie. Prosze o pomoc pozdrawiam sebcioseb. Teraz jeszcze po odpięciu nagrywarki po wielu próbach jej uruchomienia windows sie nie chce uruchomić. Po wyjeciu bateryjki jest komunikay cmos checksum error. Jak uruchomie przez F1 to dalej nic sie nie dzieje. Wiec nie wiem co jest, bateria dziwne zeby tak nagle teraz padła

Nie wiem, może zainwestuj w napęd na SATA bądź zmień zworkę na napędzie na SLAVE

Jak wyjąłeś bateryjkę to prawdopodobnie zresetowałeś bios. Tylko jak włożyłeś z powrotem bateryjkę i nic się nie dzieje ?. Jeśli masz podpięte do jednej taśmy dwa urządzenia to jedno musi być ustawione zworkami ma master a drugie urzązednie na slave . Bo ustawienia takie same na oba urządzenia właśnie może się nie uruchamiać nie widzieć. Jak narazie spróbuj uruchomić bez nagrywarki tak jak poprzednio i sprawdzaj dokładnie dociśnięcie kabli do gniazd bo z opisu Twoich działań wynika że robisz chaotycznie. Co Cię skłoniło do wyjęcia bateryjki. Jak włączysz komputer czy pojawiają się migawki ekranów jeśli tak to pozostaje sprawdzić jak pisalem dokładne połączenia kabli z gniazdami o ile się nie uszkodziły kable sygnałowe. I pytanie czy odłączałeś przełączałeś kable na włączonym czy wyłączonym komputerze żeby nie było przypadku że z dysku zniknęły dane przez odłączanie wczasie pracy tym bardziej jeśli to dysk IDE. Może poproś kogoś żeby posprawdzał jesli się tak zamotało .